"Diuna" zadebiutuje równolegle w kinach i na HBO Max. Dlaczego to najbardziej wyczekiwana premiera roku?

"Diuna" to superprodukcja Denisa Villeneuve'a, na którą czeka wielu fanów. Apetyt na seans wzmaga również fakt, że premiera miała odbyć się pod koniec 2020 roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa, została przesunięta na drugą połowę 2021 roku. Co ciekawe, Warner Bros zadecydował, że premiera filmu odbędzie się równolegle w kinach i na HBO Max, co doprowadziło do sporów między producentami.

- Ja i zespół poświęciliśmy ponad trzy lata życia, by stworzyć niezapomniane kinowe przeżycie. Obraz i dźwięk zostały pieczołowicie przygotowane z myślą o kinach - powiedział Denis Villeneuve, który nie jest zadowolony z takiej decyzji Warner Bros.

"Diuna" z ogromnymi oczekiwaniami.  W obsadzie prawdziwa plejada gwiazd

W obsadzie "Diuny" znajdzie się prawdziwa plejada gwiazd. Na ekranie zobaczymy m.in. Zendayę znaną z roli w "Euforii", Timothée’a Chalameta oraz gwiazdę m.in. "Aquamana" oraz "Gry o tron" Jasona Momoę, który jest znanym i lubianym aktorem. W "Diunie" zobaczymy również Rebeccę Ferguson oraz Oscara Isaaca, Josha Brolina, Dave'a Bautistę, Javiera Bardema i Stellana Skarsgarda.

Tegoroczna "Diuna" to nie pierwsza ekranizacja. Kiedy premiera "Diuny"?

Słynną powieść Franka Herberta zekranizowano po raz pierwszy w 1984 roku. Fabuła książki opowiada historię młodego księcia, który przybywa na pustynną planetę Arrakis, będącą jedynym źródłem cennego melanżu. Następnie ucieka w głąb pustyni, by uchronić się przed śmiercią z rąk zamachowców.

Zobacz wideo My ich też, bardzo! Męskie Granie Orkiestra 2021 to trzy zupełnie różne osobowości - i pięknie się zgrali

Polska premiera "Diuny" odbędzie się 15 października 2021 roku. Wcześniej film obejrzą obywatele Belgii, Włoch i Szwecji. Z kolei premiera "Diuny" w USA zaplanowana 22 października, czyli pięć dni po polskiej premierze.

Wcześniejsza ekranizacja "Diuny" nie cieszyła się pozytywnymi recenzjami. Teraz producenci mają szansę, by naprawić błędy swoich poprzedników. Już wkrótce dowiemy się, czy wizja Denisa Villeneuve′a, sprosta oczekiwaniom fanów.

<<Reklama>> Ebooki z serii "Kroniki Diuny" dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: