Fajne seriale na Netfliksie. 8 propozycji w sam raz na wieczór lub weekend

Planujesz wieczorny lub weekendowy seans i zastanawiasz się, jaki serial wybrać? Sprawdź nasze zestawienie ośmiu ciekawych produkcji dostępnych w serwisie Netflix.

Co warto zobaczyć na platformie Netflix? Polecane przez nas propozycje pochodzą z różnych serialowych półek: zarówno fani dramatów, komedii, thrillerów, jak i anime czy inspirujących dokumentów, mają szansę znaleźć tu coś dla siebie.

Zobacz wideo Nikt chyba nie chce się już dłużej bać. Z singlem Męskie Granie Orkiestry 2021 jest nieco łatwiej

8 fajnych seriali na Netfliksie. Obejrzysz w jeden lub kilka wieczorów

"Gambit królowej", czyli opowieść o prawdziwej pasji

To serial oparty na motywach wydanej w 1983 roku powieści autorstwa Waltera Tevisa pod tym samym tytułem. Osierocona Beth trafia pod koniec lat 50. ubiegłego wieku do sierocińca w stanie Kentucky, gdzie za sprawą woźnego odkrywa pasję i swój niebywały talent do gry w szachy. Z czasem dziewczyna zaczyna startować w turniejach - pragnie stać się mistrzynią. W międzyczasie zmaga się też z uzależnienieniami.

 • Liczba sezonów: 1 (7 odcinków)
 • Długość odcinka: 50-60 min.
 

"Russian Doll", czyli trochę inny "Dzień Świstaka"

Nadia, twórczyni gier komputerowych, zostaje uwięziona w pętli czasowej podczas imprezy z okazji swoich 36 urodzin. Każdy jej dzień wygląda tak samo: najpierw idzie na domówkę, potem w wyniku coraz to innych okoliczności umiera, aż w końcu budzi się w przeszłości, w łazience swojej przyjaciółki, po czym cały cykl zaczyna się od nowa. A potem od nowa.

 • Liczba sezonów: 1 (8 odcinków)
 • Długość odcinka: 27 min.
 

'Rysa' / reż. Maciej Migas i Łukasz Kośmicki / IPLA IPLA: seriale. Najlepsze propozycje na platformie

"Łasuch", czyli seans dla całej rodziny

W okresie kataklizmu, zwanego Wielką Zapaścią, na świat zaczynają przychodzić dzieci-hybrydy, będące częściowo ludźmi, a częściowo zwierzętami. Nie jest jasne, czy zaistnienie nowego gatunku jest rezultatem, czy może przyczyną siejącego spustoszenie wirusa. Przeraża to zwyczajnych ludzi, którzy na obecność hybryd reagują przemocą. Akcja serialu rozpoczyna się 10 lat po tych wydarzeniach. Głównym bohaterem opowieści jest Gus, pół ludzki chłopiec, pół jeleń, który cały ten czas spędził w ukryciu, w lesie. Chłopiec postanawia teraz ruszyć w świat, by znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące jego przeszłości.

 • Liczba sezonów: 1 (8 odcinków)
 • Długość odcinka: 45 min.

 

"Altered Carbon", czyli coś dla fanów cyberpunka

"Altered Carbon", znany w Polsce również jako "Modyfikowany węgiel", to serial oparty na motywach powieści Richarda K. Morgana. Akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości, w której ludzkości udaje się okiełznać śmierć: ludzka świadomość może być od teraz zapisywana w postaci cyfrowej i przenoszona między ciałami. Głównym bohaterem produkcji jest Takeshi Kovacs - jedyny ocalały żołnierz elitarnej międzygalaktycznej jednostki, rozbitej w trakcie powstania przeciwko nowemu porządkowi. Umysł Takeshiego został uwięziony w lodzie na długie stulecia. Mężczyzna zostaje jednak przywrócony do życia, by rozwiązać skomplikowaną zagadkę morderstwa.

 • Liczba sezonów: 2 (kolejno po 8 i 10 odcinków)
 • Długość odcinka: 60 min.
 

'Lucyfer'. Kiedy premiera 6., finałowego sezonu hitu Netfliksa? "Lucyfer" - sezon 6. Netflix podał datę premiery finałowych odcinków!

"W pułapce", czyli trzymający w napięciu islandzki kryminał

Spokój małego islandzkiego miasteczka zostaje zaburzony w momencie, gdy rybacy wyławiają z oceanu ludzkie zwłoki pozbawione głowy i kończyn. Lokalni policjanci podejrzewają, że ofiara została zabita na duńskim promie, który właśnie zacumował w miejscowym porcie i że morderca przebywa w okolicy. A wszystko dzieje się w momencie, gdy śnieżyca odcina miejscowość od świata.

 • Liczba sezonów: 2 (kolejno po 8 i 10 odcinków)
 • Długość odcinka: 60 min.
 

"Aggretsuko", czyli "życiowo", ale wciąż na wesoło

 • "Aggretsuko", czyli "aggresive Retsuko", to propozycja zdecydowanie wyróżniająca się spośród przedstawionych tu produkcji - i to nie tylko dlatego, że jest to anime. Serial zwraca na siebie uwagę widzów przede wszystkim rozbrajającym pomysłem na fabułę: główną bohaterką jest tu 25-letnia czerwona panda imieniem Retsuko, której we znaki daje się praca w biurze i różne prywatne rozterki. By dać upust swojej frustracji, Retsuko co wieczór zamyka się w pokoiku w klubie karaoke i wydziera do deathmetalowych kawałków.
 • Liczba sezonów: 3 (każdy po 10 odcinków)
  Długość odcinka: 15 min.
 

Wiedźmin: Zmora Wilka Netflix - nowości na sierpień. Lista produkcji

"Chłopaki z baraków", czyli zabawa na kilka weekendów

Popularny serial, stylizowany na paradokument, kierowany do widzów o specyficznym poczuciu humoru. Produkcja przedstawia kulisy życia mieszkańców osiedla Sunnyvale Trailer Park, w tym trójki głównych bohaterów: Juliana, Ricky'ego i Bubblesa, którzy mieszkają tam od czasów dzieciństwa. Dwóch pierwszych poznajemy w momencie, gdy ich odsiadka dobiega końca. Pomimo różnic w usposobieniu, panowie tworzą zgraną, choć zarazem dość chaotyczną paczkę. Chłopaki chętnie sięgają po broń, używki oraz skłaniają się ku nielegalnym źródłom zarobku, depcząc przy tym po odciskach obecnym funkcjonariuszom, jak i byłemu policjantowi - aktualnemu nadzorcy osiedla Jimowi Lahey'owi.

 • Liczba sezonów: 12 (po 8-10 odcinków)
 • Długość odcinka: 22 min.
 

"Abstrakt: sztuka designu", czyli wzornictwo od kuchni

Pozycja odmienna od poprzednich, bowiem mowa tu o serialu dokumentalnym, w którym widzowie obserwują proces twórczości uznanych designerów. Mają okazję sprawdzić jak idea, rodząca się w głowie artysty, z użyciem nowoczesnych technologii, przeobraża się w dzieło zmieniające rzeczywistość.

 • Liczba sezonów: 2 (kolejno po 6 i 8 odcinków)
 • Długość odcinka: 45 min.
 

Kadr z filmu pt. 'Diuna'. Premiera w październiku. Na zdjęciu Timothée Chalamet i Rebecca Ferguson. HBO Max nie wejdzie do Polski w tym roku. "Diuny" nie obejrzymy w domu w dniu premiery

Więcej o: