Jennifer Lawrence - filmy. Poznaj dziewięć magnetyzujących tytułów

Filmy z Jennifer Lawrence to kasowe hity. Urok dziewczyny z sąsiedztwa i charyzma na miarę Angeliny Jolie - talent Jennifer zdecydowanie wychodzi poza ramy jednego gatunku. Sprawdź listę najwyżej ocenianych produkcji jednej z najlepiej opłacanych aktorek w Hollywood.

Jennifer Lawrence - filmy

Jennifer Lawrence nigdy nie pasowała do tradycyjnego oblicza fabryki snów: kultowa rola męska oraz ładna dziewczyna w formie dodatku. Lawrence przez ostatnią dekadę nie raz grała pierwsze skrzypce, a w duecie z Bradleyem Cooperem skutecznie skradła uwagę widzów. Po gali Oscarów, podczas której ''Poradnik pozytywnego myślenia'' otrzymał aż siedem nominacji, tylko Jennifer wróciła do domu ze statuetką. 

Poniżej prezentujemy najwyżej oceniane filmy z Jennifer Lawrence, które zostały docenione przez widzów i krytyków. 

Filmy z Jennifer Lawrence - romans, melodramat 

Lawrence należy do grona aktorek, które poradzą sobie w każdej roli. Fani talentu Jennifer gustują często w bardzo różnych gatunkach filmowych. Kochają ją zarówno miłośnicy romansów jak i kina akcji. Poniżej prezentujemy filmy z Jennifer Lawrence w romantycznym klimacie

  • ''Do szaleństwa'' (''Like Crazy''), reż. Drake Doremus 2011 r. 

Poruszający i dobrze zagrany - tak ten tytuł ocenili krytycy. Film opowiada historię brytyjskiej studentki, która do szaleństwa zakochuje się w zwyczajnym, amerykańskim chłopaku. Na drodze do wspólnej przyszłości stają im surowe przepisy, gdy wiza Anny traci ważność, kochankowie zostają rozdzieleni. Główne role zagrali Anton Yelchin oraz Felicity Jones. Jennifer Lawrence gra tutaj postać drugoplanową, ale gdy pojawia się na ekranie to właśnie na niej, skupia się cała uwaga. Na liście magicznych romansów to zdecydowanie mocna pozycja. 

  • ''Poradnik pozytywnego myślenia'' (''Silver Linings Playbook''), reż. David O. Russell 2012 r. 

Film porusza ważny temat zdrowia psychicznego i jednocześnie jest dobrze napisaną historią niezwykłej relacji, która połączyła głównych bohaterów. Mężczyzna z chorobą afektywną dwubiegunową spotyka młodą wdowę, która ma problemy ze zdrowiem psychicznym. Z czasem rodzi się między nimi uczucie i wspólny cel: wygrana w konkursie tanecznym. To właśnie ten tytuł przyniósł Lawrence Oscara dla pierwszoplanowej aktorki.

  • ''Serena'', reż. Susanne Bier 2014 r. 

Film, w którym ponownie możemy oglądać duet Lawrence-Cooper. Tytułowa Serena to przedsiębiorcza kobieta, która wraz z mężem tworzy imperium składów drewna. Małżonkowie są niczym ''goal couple'' lat trzydziestych. Przyszłość rodzinnej firmy staje pod znakiem zapytania, gdy okazuje się, że główna bohaterka nie może mieć dziecka i majątek może przejąć nieślubny syn męża. Ambitna i bezkompromisowa Serena nie zamierza oddać firmy bez walki.

Zobacz wideo Zobacz Popkulturę odcinek 82

Jennifer Lawrence - film: horror, thriller 

Jennifer Lawrence to prawdziwa królowa horrorów i thrillerów, w swoim dorobku aktorka ma kilka ciekawych filmów, nie wszystkie były wysoko ocenione przez krytyków, ale miłośnicy gatunku z pewnością doceniają jej wkład w historię kina grozy. Poniżej prezentujemy kilka trzymający w napięciu filmów z Jennifer Lawrence utrzymanych w klimacie horroru lub thrillera

  • ''Dom na końcu ulicy'' (''House at the End of the Street''), reż. Mark Tonderai, 2012 r. 

Historia matki (Elisabeth Shue) i córki (Jennifer Lawrence), które kupują wymarzony dom w malowniczym miasteczku. Uwagę nastolatki przykuwa dom na końcu ulicy, w którym przed laty doszło do rodzinnej tragedii i zgodnie z legendą sprawczyni nadal ukrywa się w okolicznym lesie.

  • ''Matka!'' (''Mother!''), reż. Darren Aronofsky, 2017 r. 

Idylliczny związek pary (Jennifer Lawrence i Javier Bardem) zostaje poddany testowi podczas wizyty nieproszonych gości (Ed Harris i Michelle Pfeiffer). Z czasem intruzów przybywa i obcy krok po kroku przejmują perfekcyjny dom na prowincji. "Otwórz się na nowych ludzi, nowe pomysły" - to polecenie mężczyzny doprowadzi do obłędu, a sieć podejrzeń zatoczy szerokie kręgi.

  • ''Do szpiku kości'' (Winter's Bone), reż. Debra Granik, 2010 r. 

Życie nie oszczędzało 17-letniej Ree Dolly (Jennifer Lawrence): utrata domu przez bezmyślne działanie ojca, choroba matki i dwie młodsze siostry pod opieką sprawiły, że dziewczyna musi przejść szybki kurs dorastania. Trudne doświadczenia nie tylko odcisną piętno na życiorysie nastolatki, ale też wzmocnią jej charakter. Ree Dolly bierze sprawy w swoje ręce i to właśnie ona staje na czele rodziny.

Jennifer Lawrence filmy, w których grała role silnych kobiet 

Jennifer Lawrence to godna następczyni Angeliny Jolie, podziwiamy ją nie tylko za urodę, wyjątkowy talent, ale też charyzmę dzięki, której obsadzana jest w pierwszoplanowych lub kluczowych dla fabuły rolach silnych kobiet. Poniżej prezentujemy filmy, w których Jennifer Lawrence grała role nieustraszonej bohaterki z krwi i kości. 

  • ''X-men'', reż. Matthew Vaughn, Bryan Singer, Simon Kinberg (2014, 2016, 2019 r.) - cykl filmów o elitarnej drużynie mutantów. 
  • Seria ''Igrzyska śmierci'', reż. Gary Ross, Francis Lawrence, (2012, 2013, 2014, 2015 r.)  - historia Katniss Everdeen, która staje się symbolem buntu ludności przeciwko autokratycznej władzy.
  • ''Czerwona Jaskółka'' (Red Sparrow) 2018 r. - historia młodej Rosjanki, która wbrew własnej woli przechodzi tajne szkolenie, po to, aby uwodzić szpiegów. 

Zobacz też: Emma Roberts: filmy. Sprawdź 6 tytułów, które są dowodem na to, że za znanym nazwiskiem kryje się talent aktorski

Więcej o: