Trailer "Diuny" z 13 milionami wyświetleń na YouTube. Wystarczył zaledwie tydzień, by padł rekord

Świetny wynik oglądalności finałowego zwiastuna "Diuny" udowodnił, że to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier filmowych tego roku. Trailer zadebiutował 21 lipca i od tamtej pory wyświetlono go już prawie 14 mln razy.

Finałowy zwiastun "Diuny" Denisa Villeneuve'a w ciągu zaledwie tygodnia obejrzano na YouTube blisko 14 mln razy. To najlepszy wynik wśród trailerów najnowszych produkcji studia Warner Bros. Bardzo dobrze spisał się także zwiastun horroru "Wcielenie" w reżyserii Jamesa Wana, który po ośmiu dniach osiągnął niemal 9 mln wyświetleń.

Dla porównania zapowiedź "Kosmicznego meczu 2" miesiąc po tym, jak trafiła do sieci, wciąż utrzymuje się na poziomie 12 mln wyświetleń, a "Legion samobójców: The Suicide Squad", który za niespełna tydzień pojawi się w kinach, w podobnym czasie zdobył jedynie 10 mln odsłon.

Choć zwiastunowi "Diuny" wciąż daleko do imponującego wyniku zapowiedzi filmu "Godzilla vs. Kong" - ponad 96 mln wyświetleń w ciągu pół roku - trzeba zaznaczyć, że w pierwszym tygodniu od zaistnienia w sieci, jego liczba wyświetleń była sporo niższa niż w przypadku nowego dzieła Villeneuve'a.

Warto też dodać, że "Czarna Wdowa" od Marvel Studios, która w ostatnim czasie zdominowała box office, w ciągu trzech miesięcy od zamieszczenia w serwisie ostatecznego zwiastuna zgarnęła niecałe 19 mln odtworzeń. Ze świetnie przyjętą zapowiedzią "Diuny" możecie zapoznać się poniżej:

Zobacz wideo "Diuna" - ZWIASTUN. Film Denisa Villeneuve'a na podstawie powieści Franka Herberta zapowiada się pięknie

"Diuna". Kto wystąpi w filmie? Kiedy premiera?

W najnowszej filmowej adaptacji słynnej powieści science fiction Franka Herberta zobaczymy m.in. Timothée Chalameta (Paul), Zendayę (Chani), Oscara Isaaca (Leto Atryda), Rebeckę Ferguson (jako Lady Jessica), Jasona Momoa (Duncan Idaho) i Josha Brolina (Gurney Halleck). Polska kinowa premiera "Diuny" planowana jest na 15 października 2021 r.

<<Reklama>> Ebooki z serii "Kroniki Diuny" dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: