"Dom Gucci". Lady Gaga i Adam Driver w pierwszym, pełnym przepychu i emocji, zwiastunie. I ten Jared Leto!

Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Al Pacino, Jeremy Irons w obsadzie, a reżyseruje Ridley Scott. Wreszcie jest! Doczekaliśmy się pierwszego, i to od razu ponaddwuminutowego zwiastuna filmu "Dom Gucci".

Rankiem 27 marca 1995 Maurizio Gucci został zastrzelony, gdy wchodził do swojego biura. O zlecenie morderstwa została oskarżona jego była żona - Patrizia Reggiani. W tę parę w filmie Ridleya Scotta wcielają się Adam Driver ("Historia małżeńska") i Lady Gaga ("Narodziny gwiazdy"). Ale "Dom Gucci" to coś więcej niż ten jeden skandal.

"Dom Gucci" - zobacz zwiastun

Scenariusz filmu Ridleya Scotta powstał na podstawie książki Sary Gay Forden "Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku", opisującej trzypokoleniową historię sukcesu i rodzinnych waśni. Oczywiście, autor scenariusza Roberto Bentivegna skupił się przede wszystkim na wątku Patrizzi Reggiani. 

Zobacz wideo "House of Gucci" - Lady Gaga i Adam Driver w pierwszym zwiastunie

Patrizia Reggiani była żoną spadkobiercy fortuny Guccich przez niemal dwie dekady i miała z nim dwójkę dzieci. Maurizio po 12 latach małżeństwa oświadczył, że wyjeżdża w podróż służbową i nigdy nie wrócił do domu. Patrizia wiele lat później zleciła jego zabójstwo i została za nie skazana na 29 lat więzienia. Dzieci broniły jej, obwiniając za jej postępowanie guza mózgu, który został usunięty trzy lata przed zabójstwem Gucciego. Nazywana podczas procesu przez media Czarną Wdową spędziła w więzieniu 18 lat; została przedterminowo zwolniona w 2016 roku.

Al Pacino wystąpi w filmie Scotta jako Aldo Gucci, ucharakteryzowany praktycznie nie do poznania Jared Leto wcieli się Paolo Gucciego, Jeremy Irons gra Rodolfo Gucciego. W obsadzie jest też Salma Hayek.

W tym roku możemy się spodziewać także premiery "The Last Duel" - to drugi film, do którego Ridley Scott zaangażował Adama Drivera. W rycerskiej opowieści wystąpią też Jodie Comer, Matt Damon i Ben Affleck - dwaj ostatni są współautorami scenariusza.

<<Reklama>> Ebook "Dom Gucci" dostępny jest w Publio.pl >>

Więcej o: