''Westworld'' - sezon 4. Na nowe odcinki przyjdzie nam jeszcze poczekać [OBSADA, OPIS]

Kiedy pojawi się 4. sezon serialu ''Westworld''? Chociaż już w czerwcu pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu, którymi podzielił się Jeffrey Wright, to na premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać. Wiadomo jednak, że do obsady dołączy Aurora Perrineau.

Pierwsze dziesięć odcinków serialu "Westworld" osiągnęło niebywały sukces - żadna produkcja w historii HBO nie miała przed nim takiego otwarcia. W tyle pozostały takie tytuły, jak ''Seks w wielkim mieście'' czy ''Rodzina Soprano''. Pokonać udało się także słynną ''Grę o Tron'', jednak specjaliści przewidywali, że ''Westworld'' nie będzie w stanie powtórzyć sukcesu ostatniej serii. Od średniej na poziomie 12 milionów widzów na odcinek, którą udało się osiągnąć w pierwszym sezonie, do niebotycznego wyniku 25 milionów widzów z finału ''Gry o Tron'' było daleko. Zbyt daleko. Co działo się potem?

Zobacz wideo

Serial ''Westworld'' i jego 4. sezon

Serial ''Westworld'' zyskał sobie stałych widzów, którzy śledzili kolejne odcinki. Wyniki nie były już jednak tak imponujące. Premierę trzeciego sezonu - w samych tylko Stanach Zjednoczonych - obejrzało o 57 proc. widzów mniej, niż w przypadku debiutu serii. Pojawiły się plotki, że serial Jonathana Nolana i Lisy Joy może się zakończyć, ale nic z tego. Czwarty i być może ostatni sezon dopiero przed nami.    

''Westworld'' - obsada. W 4. sezonie zobaczymy Aurorę Perrineau

Kogo zobaczymy w kolejnych odcinkach ''Westworld''? Obsada trzeciego sezonu wzbogacona została o postać Engerraunda Seraca, najbogatszego człowieka na świecie, współtwórcy Rehoboama i głównego antagonisty, którego zagrał wybitny Vincent Cassel. Zobaczyliśmy też Caleba Nicholsa - granego przez Aarona Paula - byłego żołnierza, który zmaga się z demonami przeszłości i wkracza na złą drogę. Obie postaci wniosły nową wartość do świata ''Westworld'' i zostały dobrze odebrane.

Co czeka nas w czwartym sezonie? Wiadomo, że do obsady dołączy Aurora Perinau, która ma pojawić się przynajmniej w pięciu odcinkach. Poza tym niewiele wiadomo - szczegóły, dotyczące postaci, którą zagra, pozostają nieznane. W kolejnych odcinkach powrócą też choćby Lisa Joy, Jeffrey Wright, Ed Harris, Thandie Newton, Tessa Thompson i Aaron Paul. Widzowie mają też znów zobaczyć Evan Rachel Wood.

''Westworld'' - opinie. Jak oceniany jest serial?

Jakie recenzje zbiera ''Westworld''? Opinie dotyczące trzeciego sezonu były ogólnie dobre, co wywnioskować można po wynikach osiąganych na zagranicznych portalach takich, jak Metacritic czy Rotten Tomatoes. Na Filmweb.pl uśrednione oceny wszystkich sezonów ''Westworld'' to 7,9 w przypadku widzów i 6,7 jeśli chodzi o krytyków. Jak na tym tle wypadł ostatni sezon? Wynik na poziomie 7,4 świadczy o tym, że produkcja trzyma poziom i posiada wiernych widzów.   

''Westworld'' - sezon 4. Kiedy się go spodziewać?

Kiedy spodziewać się nowych odcinków ''Westworld''? Sezon czwarty nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery. Spekuluje się, że twórcom trudno będzie wyrobić się w pierwszej połowie 2022 r. Chociaż w czerwcu pojawiły się informacje o pracach na planie zdjęciowym, to już niedługo potem usłyszeliśmy o wymuszonej okolicznościami przerwie. Okazało się, że w ekipie stwierdzono przypadek koronawirusa. Na ile wpłynie to na przesunięcie premiery czwartego sezonu? Miejmy nadzieję, że zmiany będą niewielkie i niedługo dowiemy się więcej szczegółów, co do nowych odcinków ''Westworld''.     

Więcej o: