"Bo we mnie jest seks". Pierwsze spojrzenie na Marię Dębską w roli Kaliny Jędrusik [TEASER]

Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik (Maria Dębska) - zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Prezentujemy teaser filmu "Bo we mnie jest seks" o pierwszej seksbombie PRL-u, "polskiej Marylin Monroe".

Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym wpływowym osobom u władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie…

"Bo we mnie jest seks". Jest pierwszy zwiastun filmowej historii o Kalinie Jędrusik

W krótkim zwiastunie do "Bo we mnie jest seks" nie tylko po raz pierwszy widzimy Marię Dębską w akcji, ale i słyszymy, jak śpiewa tytułowy utwór. Przekonajcie się, jak jej poszło:

 

Jeśli wideo nie wyświetla się powyżej, można je obejrzeć tutaj.

"Bo we mnie jest seks" w reżyserii Katarzyny Klimkiewicz to ważny fragment z życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć, że jest jedną z największych ikon polskiej popkultury. To historia blasków, cieni, wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej. Na ekranie zobaczymy także inne barwne postaci polskiej kultury: Kazimierza Kutza (Borys Szyc), Tadeusza Konwickiego (Paweł Tomaszewski) czy twórców Kabaretu Starszych Panów – Jeremiego Przyborę (Rafał Rutkowski) i Jerzego Wasowskiego (Dariusz Basiński).

- Dzięki Kasi Klimkiewicz, jej wskazówkom, dobrej atmosferze na planie, a zwłaszcza innym znakomitym aktorom, z którymi miałem przyjemność pracować, wydaje mi się, że wypadam zdecydowanie lepiej niż w "Historii Roja" - mówił o swojej roli w "Bo we mnie jest seks" Krzysztof Zalewski w rozmowie z Gazeta.pl. - Gram kochanka Kaliny Jędrusik wzorowanego na prawdziwej postaci, ale ze zmienionym imieniem. I tyle na razie mogę powiedzieć, bo nie chcę zdradzać za dużo. Zapewniam jednak, że historia jest naprawdę urocza, film piękny, zdjęcia śliczne, a atmosfera bardzo przyjemna - opowiadał artysta w maju.

Autorkami scenariusza są Patrycja Mnich i Katarzyna Klimkiewicz. Zdjęcia, za które odpowiada Weronika Bilska, realizowano w Warszawie, m.in. w Parku Rydza-Śmigłego, na ul. Czackiego i Smoczej, Pl. Konstytucji, na terenie kina "Tęcza", w przestrzeni basenu w Pałacu Młodzieży (PKiN), w Teatrze Polskim, Teatrze Wielkim – sali im. Młynarskiego, na Torze Służewiec. 

Premiera kinowa "Bo we mnie jest seks" zaplanowana jest na 12 listopada.

<<Reklama>> Biografia Kaliny Jędrusik dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Zobacz wideo Nikt chyba nie chce się już dłużej bać. Z singlem Męskie Granie Orkiestry 2021 jest nieco łatwiej
Więcej o: