"Pitbull" - jest zwiastun. Ma być m.in. o zabójstwie Pershinga

Pojawił się zwiastun "Pitbulla". Mafia pruszkowska, wysadzenie bloku przy Ostrobramskiej, zabójstwo Pershinga, bomba na stacji Shell, czy śmierć generała Marka Papały - to sprawy, które między innymi zostaną ukazane w najnowszym filmie Patryka Vegi.

Jak pisze dystrybutor, to "powrót żywej legendy. Seria 'Pitbull', która na zawsze stała się odnośnikiem dla kina sensacyjnego w Polsce, powraca na ekrany w nowej odsłonie. Najnowsza kinowa część uwielbianego przez widzów cyklu Patryka Vegi to powrót do korzeni, które przez lata budowały renomę najpopularniejszego z polskich reżyserów, jak i odświeżenie marki dla nowego, młodego widza. To obraz czerpiący garściami ze spuścizny kultowego serialu i spraw kryminalnych, którymi żyła cała Polska". 

Pitbull Patryka Vegi - zobacz zwiastun. Uwaga, 18+

Rzeczywiście, "Pitbull" to seria czterech filmów kinowych, a także ceniony przez widzów serial, których producentem był Emil Stępień. Pierwsze trzy filmy (premiery w latach 2005-2016) wyreżyserował Patryk Vega, a czwarty (2018) Władysław Pasikowski. W 2018 roku Vega oświadczył, że odzyskał prawa do serii i najnowszy film jest tego efektem. Wcześniej pojawiła się krótka zapowiedź, teraz mamy zwiastun:

Zobacz wideo Nowy "Pitbull" Patryka Vegi już z pełnym zwiastunem

W obsadzie produkcji znalazł się weteran i ikona serii Andrzej Grabowski (gra Gebelsa) oraz: Przemysław Bluszcz, Sebastian Dela, Tomasz Dedek, Dawid Czupryński, Damian Białas, Natan Gołębiewski, Dominik Gorbaczyński, Jan Hrynkiewicz, Justyna Karłowska, Michał Karmowski, Szymon Kukla, Michał Kurek, Leonardo Marques, Julia Michalewska, Andrzej Młynarczyk, Maksymilian Wesołowski, Aneta Zając, Michał Zbroja i mistrz świata organizacji UFC – Jan Błachowicz. 

'Mindhunter 2' Wyprawa autora "Mindhuntera" w mroczny świat drapieżców seksualnych [FRAGMENT]

O czym opowie scenariusz filmu? Kiedy podłożony na stacji paliw ładunek wybuchowy zabija policyjnego sapera, komendant główny policji przydziela do sprawy Gebelsa z wydziału ds. zabójstw. Śledztwo prowadzi go na trop przestępcy ze zbrojnego ramienia  grupy Pershinga - konstruktora bomb i porywacza, stojącego za dziesiątkami zamachów w Polsce i ponad setką porwań w całym kraju. Konfrontacja bandyty i policjanta przeradza się w regularną wojnę. Od tych wydarzeń mijają lata. Znany z serialu syn Gebelsa, Jarek, który jest studentem informatyki na politechnice, wraz z kolegami znajduje ryzykowny sposób na szybki zarobek i przy wykorzystaniu wiedzy zaczyna dokonywać włamań do willi bogatych ludzi. Pech chce, że którejś nocy wybiera niewłaściwy dom, a Gebels staje przed sytuacją bez wyjścia, w której musi wsadzić własne dziecko do więzienia. Może być policjantem, który aresztuje przestępcę. Albo ojcem, który uratuje dziecko.

Leszek Pękalski podczas procesu w 1996 roku w Słupsku "Nie poddała mi się żadna. Dziewczyny się tak nie dawały, ale tak robiłem, żeby były posłuszne"

Jak czytamy w informacji prasowej, historia filmu jest zbudowana na bezpośredniej dokumentacji Gangu karateków, który między innymi zamordował małżeństwo Jaroszewiczów. Autentyczna jest również postać konstruktora bomb, Andrzeja Pałuckiego, z którym Patryk Vega przeprowadził setki godzin rozmów. Vega nagrał ostatni wywiad z Pałuckim, zanim ten, po odsiedzeniu 25 lat w więzieniu, został ponownie aresztowany za zabójstwo dwóch osób, którego dokonano w trakcie rozmów z reżyserem.

Premiera filmu jest zaplanowana na 11 listopada.

Więcej o: