Arkadiusz Jakubik, Magdalena Popławska i Kamil Szeptycki w obsadzie. Kto w tej rodzinie jest "Czarną owcą"?

- Niedojrzałość Magdy polega na tkwieniu w kłamstwie przez wiele lat. Niedojrzałość jej męża na tym, że nie potrafi się skonfrontować z rzeczywistością. A ich syn Tomek jest po prostu niedojrzałym gówniarzem - mówi o bohaterach "Czarnej owcy" Magdalena Popławska. Film wchodzi do kin.

Tomek (Kamil Szeptycki) to youtuber, który swoją popularność zbudował, publikując w sieci zabawne filmy z dziadkiem. Niestety, przez chorobę dziadka (Włodzimierz Press) kanał zaczyna podupadać. Tomek ma jednak świetny plan na podbicie internetu, a na jego drodze pojawia się inwestor z propozycją "wyjazdu życia". Oczywiście, pojawią się komplikacje - jego dziewczyna Asia (Agata Różycka) ma dość niedojrzałej relacji i postanawia się z nim rozstać, po czym dowiaduje się, że jest z Tomkiem w ciąży.

Zobacz wideo "Czarna owca" - zwiastun nowego filmu z Jakubikiem i Popławską

Reżyser: Dwie najpiękniejsze emocje to śmiech i płacz. To - mam nadzieję - da nam "Czarna owca" 

To właśnie z perspektywy Tomka patrzymy na rodzinę Gruzów (sic!), której świat praktycznie w jednej chwili zaczyna się walić na głowę. Choć może lepiej byłoby użyć tu metafory z wywróceniem życia do góry nogami, bo choć zmiany będą duże, widzowie mogą kibicować, że wszyscy lub choć część członków rodziny dostanie swoje szczęśliwe zakończenie. Ponieważ "Czarna owca" Aleksandra Pietrzaka jest słodko-gorzką opowieścią, szansa jest. 

Arkadiusz Jakubik wciela się w głowę rodziny, Arka, który wiedzie spokojne życie na przedmieściach do momentu, gdy żona Magda (Magdalena Popławska) postanawia go zostawić i się wyprowadza. Arek jeszcze nie wie, że największą rewolucję w jego życiu jednak przyniesie nowa praca... Magda - nauczycielka w katolickim liceum - nie tylko postanawia zostawić Arka, ale przestać żyć w kłamstwie: ogłasza swoim bliskim, że jest lesbijką i nie chce dłużej żyć wbrew swoim uczuciom.

- Problem filmowej rodziny polega na niedojrzałości każdego z jej członków. Niedojrzałość Magdy polega na tkwieniu w kłamstwie przez wiele lat. Niedojrzałość jej męża na tym, że nie potrafi się skonfrontować z rzeczywistością. A ich syn Tomek jest po prostu niedojrzałym gówniarzem - opisuje Magdalena Popławska, wcielająca się w filmie w rolę Magdy. 

- Interesowało nas pokazanie prawdy o rodzinie i różnych momentów w życiu małej społeczności. Śmiesznych, czasem smutnych i strasznych. Po trudnym doświadczeniu, które dzieliliśmy przez ostatni rok, mamy świadomość, że każdy człowiek teraz jest spragniony pozytywnych emocji, a tych z pewnością dostarczy film Alka Pietrzaka - dodaje producentka Anna Waśniewska-Gill.

"Czarna owca" ma odpowiadać na ważne pytania i opowiadać o relacjach rodzinnych i dorastaniu do dojrzałości w zabawny sposób. Nie zabraknie też łez wzruszenia. - Film porusza kilka tematów, takich jak wybór między karierą a rodziną, dojrzewanie do bycia ojcem, próba odnalezienia się w całkowicie nowej sytuacji życiowej, ale chyba przede wszystkim ten film jest o tym, że dziecko zawiązuje więź na zawsze. Dwie najpiękniejsze emocje to śmiech i płacz. To może dać nam komediodramat i to - mam nadzieję - da nam "Czarna owca" - mówi Aleksander Pietrzak, reżyser filmu znany z filmów takich jak m.in. "Ja i mój tata" i "Juliusz". W "Czarnej owcy" on i twórca scenariusza - Bartosz Kozera - pokazują również różnice międzypokoleniowe. 

Być może właśnie dlatego piosenka, która promuje film, to przebój, który ma swoich fanów już od ponad 30 lat, ale w nowej wersji. Powstała aranżacja z elektronicznym brzmieniem, a miejsce Andrzeja Krzywego z De Mono za mikrofonem zajął Igo Walaszek. "Kochać inaczej" to hit z debiutanckiego albumu De Mono, ale teraz zyskuje nowe życie.

 

"Czarna owca" w kinach od 13 sierpnia.  

Więcej o: