Una Stubbs nie żyje. Fani "Sherlocka" znali ją z roli pani Hudson

Una Stubbs zmarła w swoim domu w Edynburgu po kilkumiesięcznej chorobie. Aktorka znana m.in. z serialu "Sherlock" miała 84 lata.
Zobacz wideo "Dom z papieru". Zwiastun 1. połowy 5. części

"Mama zmarła dzisiaj po cichu w Edynburgu, otoczona rodziną. Prosimy o prywatność i zrozumienie w tych najtrudniejszych i najsmutniejszych chwilach" - przekazali w swoim oświadczeniu Joe i Christian Henson oraz Jason Gilmore, synowie aktorki.

Una Stubbs. Kim była ta aktorka? Występowała m.in. w "Hotelu Zacisze"

Una Stubbs urodziła się 1 maja 1937 roku. Była angielską aktorką, osobowością telewizyjną i tancerką, jedną z najbardziej lubianych gwiazd filmu w Wielkiej Brytanii. Polskiej widowni znana była głównie z roli Marthy Hudson w serialu BBC "Sherlock", powstałego na kanwie słynnego książkowego cyklu Arthura Conana Doyle'a. Martha, zwana przez bohaterów po prostu "panią Hudson", to właścicielka mieszkania wynajmowanego przez Sherlocka Holmesa i dr. Johna Watsona. Choć zwykła przypominać, że nie jest ich gospodynią, to nieraz okazała im ciepło i troskę.

Wspomnienie o aktorce zamieścił na Instagramie twórca serialu "Sherlock", Steven Moffat.

Zgasło najpiękniejsze ze świateł na Baker Street. Co za kobieta, co za talent, co za gwiazda - a poza tym, po prostu najmilsza, najżyczliwsza i najzabawniejsza osoba, jaką można spotkać. Nie wiem, od czego zacząć podsumowanie jej kariery - "Dopóki śmierć nas nie rozłączy", "Hotel Zacisze", niezrównana ciocia Sally w "Worzel Gummidge"... i oczywiście niezastąpione serce i dusza "Sherlocka"

- napisał scenarzysta.

 
Więcej o: