Polska premiera "Diuny" opóźniona. Kiedy film pojawi się w kinach?

"Diuna" miała zadebiutować w polskich kinach 15 października, jednak po raz kolejny zdecywano o przesunięciu premiery. Kiedy będziemy mogli zobaczyć ten film?

Premiera "Diuny" opóźniana była już parokrotnie, a przyczyniła się do tego oczywiście pandemia. Polscy widzowie z najnowszym dziełem Denisa Villeneuve'a mieli zapoznać się 15 października tego roku, jednak zdecydowano się na kolejne przesunięcie - tym razem tylko o tydzień. Nowa data polskiej premiery kinowej filmu to 22 października 2021 r. Informację tę potwierdziła Honorata Pawicka-Jaros z Warner Bros. w rozmowie z naekranie.pl. Nie podała powodu tej decyzji.

Daniel Craig jako James Bond w filmie 'Nie czas umierać'. Polska premiera 1 października Nowy "Bond" zarobić przynajmniej 900 mln dolarów, żeby nie przynieść strat

"Diuna". Opis, zwiastun i obsada filmu

"Diuna" w reżyserii Denisa Villeneuve'a to najnowsza ekranizacja słynnej powieści sci-fi autorstwa Franka Herberta. Film opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy, syna księcia Leto. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji, zwanej melanżem. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

 

Dostępny jest już finalny zwiastun produkcji, który zobaczycie poniżej, a jeśli chcecie sprawdzić jak bohaterowie filmu prezentują się na oficjalnych plakatach - znajdziecie je w galerii tego artykułu.

Zobacz wideo "Diuna" - ZWIASTUN. Film Denisa Villeneuve'a na podstawie powieści Franka Herberta zapowiada się pięknie

W rolę Paula wcielił się Timothee Chalamet. W pozostałych rolach w "Diunie" zaprezentują się m.in. Zendaya (jako Chani), Oscar Isaac (w roli księcia Leto Atrydy), Rebecca Ferguson (jako Lady Jessica), Jason Momoa (Duncan Idaho) i Josh Brolin (Gurney Halleck).

<<Reklama>> Ebooki z serii "Kroniki Diuny" dostępne są w Publio.pl >>

Almodovar w Wenecji. 'Madres Paralelas' to historia dwóch samotnych matek, które spotykają się na sali porodowej. Obie są samotne i nie planowały ciąży Instagram usunął plakat "Almodovara". "Powinien odróżniać sztukę od pornografii"

Więcej o: