"Respect" w kinach. Jennifer Hudson daje z siebie wszystko w filmie i soundtracku

13 sierpnia do amerykańskich kin wszedł film "Respect", opowiadający o życiu i karierze Arethy Franklin. W główną rolę wcieliła się Jennifer Hudson, którą diva wybrała do tej roli na kilka lat przed śmiercią. Wokalistka i aktorka otrzymała sporo pochwał od krytyków i publiczności - warto będzie we wrześniu w Polsce zobaczyć ją na ekranie, a już teraz można posłuchać jej muzycznych popisów w ścieżce dźwiękowej.

Film "Respect" śledzi rozwój kariery Arethy Franklin od dziecka, które śpiewa w chórze kościelnym jej ojca, do statusu międzynarodowej gwiazdy. To niezwykła historia podróży Franklin do odnalezienia swojego głosu. Pierwszy singiel o nazwie "Here I Am (Singing My Way Home)" toruje drogę do sukcesu Hudson na wielkim ekranie w roli Arethy Franklin i pojawi się na oryginalnej ścieżce dźwiękowej do filmu "Respect". Singiel jest jedyną oryginalną piosenką w filmie.

Zobacz wideo "Respect". Jennifer Hudson zwala z nóg w zwiastunie biografii Arethy Franklin

"Respect". "Muzyka była dla Franklin kotwicą we wszystkim, co robiła"

- Muzyka jest w tym filmie tak żywą i oddychającą postacią, jak w życiu Arethy Franklin. Proces tworzenia tej piosenki był niczym konstruowanie największego hołdu, jaki byłam w stanie złożyć jej duchowi. Był to ostatni wydech tego niezwykłego projektu, wypuściłam go z poczuciem spełnienia - opowiada Jennifer Hudson.

'Respect', reż. Liesl Tommy, MGM Pictures, 2021 Aretha Franklin wybrała Jennifer Hudson do jej roli w "Respect" [ZWIASTUN]

- Możliwość zrobienia tego z Carole [King] i Jamiem [Hartmanem] była niesamowitym przywilejem. Carole jest jedną z największych autorek tekstów wszech czasów. Niezależnie od tego, czy wymieniałyśmy się historiami, grałyśmy razem na pianinie podczas wideokonferencji, czy pracowałyśmy nad tekstami, zawsze była to uczta z mistrzynią – zarówno w życiu, jak i muzyce. W przeszłości współpracowałam z Jamiem, zawsze wspaniale jest z nim tworzyć – nieustannie myśli nieszablonowo, pogłębiając muzyczne doświadczenie w niemożliwy do opisania sposób.

Naszym celem było pokazanie, że muzyka zawsze była kotwicą dla pani Franklin we wszystkim, co robiła. Mam nadzieję, że ta piosenka ilustruje siłę jej głosu, który (zarówno dosłownie, jak i w przenośni) zawsze sprowadzał ją do domu

- podkreśla artystka.

 

Debiutancki album Jennifer Hudson z 2008 roku pokrył się platyną, kolejny album "I Remember Me" z 2011 roku złotem, a "JHUD" z 2014 roku zdobył nominację do nagrody Grammy. Hudson zagrała w wielu filmach, od "Dreamgirls" i "Seks w wielkim mieście" po "Chi-Raq" i "Sing", a także wystąpiła na Broadwayu w musicalu "Kolor purpury" – adaptacji powieści Alice Walker. Ścieżka dźwiękowa musicalu przyniosła Hudson kolejną nagrodę. Grammy. Po drodze stała się bestsellerową pisarką, była też trenerką w brytyjskiej i amerykańskiej edycji The Voice. W 2019 roku wystąpiła jako Grizabella w kinowej adaptacji „Cats". Przyłożyła także rękę do chwalonego przez krytyków filmu dokumentalnego "RGB" o Ruth Bader Ginsburg utworem "I’ll Fight". 

Więcej o: