Powstanie film o Beacie Kozidrak. "SE" spekuluje, że główną rolę zagra córka piosenkarki

Niedawno na rynku ukazała się autobiografia Beaty Kozidrak "Beata. Gorąca krew", a wiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości doczekamy się także biograficznego filmu legendarnej wokalistki Bajmu. Pierwsze szczegóły pojawiły się jeszcze pod koniec 2020 roku, a teraz "Super Express" donosi, że główną rolę w produkcji miałaby zagrać starsza córka piosenkarki.

Nad biograficznym filmem Beaty Kozidrak pracuje już niemal od roku Piotr Domalewski, który widzom znany powinien być z wyreżyserowania bardzo udanego i świetnie przyjętego filmu "Cicha noc". Życiorys piosenkarki zafascynował go na tyle, że napisał już scenariusz do spektaklu "Być jak Beata", który swoją premierę miał jeszcze w 2019 roku w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Filmową biografię Domalewski przygotowuje we współpracy ze znanym studiem Aurum Film, które w dorobku ma tak głośne filmy jak nominowane do Oscara "Boże Ciało" i "Ostatnia rodzina".

Zobacz wideo Kogo się teraz słucha w Polsce? Rapowy tron podbić trudno, ale im się udaje

Córka Beaty Kozidrak zagra swoją mamę?

Beata Kozidrak jeszcze w 2020 roku w swoich mediach społecznościowych potwierdzała: "Myślę, że moje barwne życie w ciekawy sposób można pokazać na ekranie! Będę wspierać twórców filmu, żeby powstał interesujący, piękny i mądry obraz, w którym będzie dużo muzyki. To się dzieje naprawdę. Jestem bardzo podekscytowana!!! Trzymajcie kciuki". Producentami są Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham, a Kozidrak w rozmowie z mediami też podkreślała, że ufa ekipie filmowej niemal bezgranicznie: - Chyba nic piękniejszego nie mogło mi się przydarzyć niż pokazanie mojego życia, mojego miasta, oczami tak wspaniałych twórców jak Leszek Bodzak i Piotrek Domalewski. Jestem bardzo podekscytowana i bardzo szczęśliwa — mówiła z entuzjazmem.

Reżyser Piotr Domalewski w rozmowie z portalem Filmweb mówił, że film o Beacie Kozidrak chodził mu po głowie już bardzo długo. Jego zdaniem to prawdziwa ikona polskiej popkultury:

Kim tak naprawdę jest Beata? Jak przez 40 lat nieustannego bycia na topie udało jej się pozostać sobą? Kim jest ikona popkultury, która od lat elektryzuje fanów? Kim jest artystka, której cała kariera to nieustanne bycie na topie? Tego chciałbym się dowiedzieć. Myślę, że wielu z nas tego chce.

Prace nad scenariuszem trwają, tymczasem "Super Express" donosi, iż pojawiła się naprawdę mocna kandydatka do głównej roli. Jest nią Katarzyna Pietras, czyli starsza córka samej Beaty Kozidrak.

KASHMIR - Katarzyna PietrasKASHMIR - Katarzyna Pietras Fot. Julian Sojka / Agencja Wyborcza.pl

Anonimowy informator z branży muzycznej donosi w rozmowie z dziennikiem:

Kasia ma identyczną barwę głosu jak Beata. Idealnie pasowałaby, żeby zagrać mamę z czasów młodości. Jak się dobrze przyjrzeć, to wizualnie także jest podobna do Beaty. Idealnie pasowałaby do tej roli.

Informator jest też przekonany, że ten pomysł niewątpliwie bardzo odpowiadałby wokalistce. Po pierwsze, świetnie odnajdują wspólny język na scenie, a dzięki temu, że Kasia zna doskonale swoją mamę, w jej roli może wypaść lepiej niż niejedna zawodowa aktorka.

 

Katarzyna Pietras urodziła się 7 grudnia 1981 roku, a muzyką Bajmu nasiąkała już od dzieciństwa. Rodzice zabierali ją ze sobą na większość tras koncertowych zespołu. Nie zrezygnowali z tego nawet wtedy, kiedy była już w wieku szkolnym. Jak można przeczytać w biografii "Beata. Gorąca krew", mała Kasia pojechała z Bajmem nawet do USA, gdzie Kozidrak i jej ówczesny mąż Andrzej Pietras sami ją uczyli.

Nic dziwnego, że pochodząc z tak muzykalnej rodziny, sama zdecydowała się na karierę muzyczną: na scenie debiutowała z mamą. W 2003 roku razem wykonały piosenkę do filmu "Stara baśń — kiedy słońce było bogiem" Jerzego Hoffmana. Podobnie jak Kozidrak, Katarzyna Pietras sama pisze teksty piosenek, jest wokalistką i liderką zespołów Kashmir i Cate Likes Candy.

 
Więcej o: