"Czarna owca". Nowy film z Jakubikiem i Popławską zobaczyło już 100 tys. widzów

"Czarna owca" po drugim weekendzie w kinie nadal króluje. Film zobaczyło już ponad 100 tysięcy widzów! To pierwszy taki wynik dla polskiego filmu od czasu otwarcia kin. Film Aleksandra Pietrzaka już podczas pierwszego weekendu wyświetlania odnotował najlepszą frekwencję wśród polskich filmów w tym roku. Wygląda na to, że widzowie pokochali "Czarną owcę", bo jej dobra passa trwa - cieszą się twórcy nowej produkcji TVN Grupy Discovery.

Najnowsza produkcja TVN Grupy Discovery zbiera bardzo dobre recenzje i opinie internautów. Określana jest mianem "najlepszej polskiej komedii od lat" czy "życiowej", "ciepłej" i "podnoszącej na duchu" opowieści. Wśród widzów "Czarna owca" wywołuje zarówno śmiech, jak i łzy wzruszenia - o lepszą rekomendację dla komediodramatu trudno - zapewniają twórcy.

Zobacz wideo "Czarna owca" - zwiastun. W tej rodzinie każdy ma czegoś dość

"Czarna Owca". O czym opowiada ten film?

"Magda i Arek tworzą zgrane małżeństwo z 25-letnim stażem, opiekujące się chorym dziadkiem. Mieszkają z synem Tomkiem, który jest w długoletnim związku ze swoją dziewczyną, Asią. Pozornie wszystko jest w porządku - typowa rodzina. A jednak...

Magda, nauczycielka w katolickim liceum, ukrywa przed wszystkimi fakt, że woli kobiety, Arek od dłuższego czasu nie może znaleźć pracy, a Tomek - popularny youtuber, kieruje się głównie swoim interesem. Ambaras zaczyna się, kiedy zmęczona życiem w ukryciu Magda postanawia iść za głosem serca, uruchamiając lawinę kolejnych zdarzeń. Asia zrywa z Tomkiem, dziadek znika, a Arek ma problem z posklejaniem rzeczywistości na nowo. Gdy w końcu tłumione od lat kryzysy, konflikty i pragnienia eksplodują, każdy zaczyna żyć na własny rachunek. A przynajmniej tak mu się wydaje... Czy każdy z bohaterów odnajdzie swój własny sposób na szczęście?" - czytamy w opisie dystrybutora.

"Czarna Owca" - obsada filmu

Reżyserem "Czarnej owcy" jest Aleksander Pietrzak, znany z filmów "Juliusz", "Mocna kawa wcale nie jest taka zła" oraz serialu "39 i pół tygodnia", czyli kontynuacji perypetii Darka Jankowskiego z serialu "39 i pół". Za scenariusz do "Czarnej owcy" odpowiada Bartosz Kozera. W filmie wystąpili: Arkadiusz Jakubik (Arek), Magdalena Popławska (Magda), Kamil Szeptycki (Tomek), Agata Różycka (Asia), Anna Cieślak (Justyna), Anna Smołowik (Zuza) i Włodzimierz Press (Walenty).

- Film porusza kilka tematów, takich jak wybór między karierą a rodziną, dojrzewanie do bycia ojcem, próba odnalezienia się w całkowicie nowej sytuacji życiowej, ale chyba przede wszystkim ten film jest o tym, że dziecko zawiązuje więź na zawsze. Dwie najpiękniejsze emocje to śmiech i płacz. To może dać nam komediodramat i to - mam nadzieję - da nam "Czarna owca" - mówi Aleksander Pietrzak.

- To uniwersalna historia o drodze do dojrzałości, w której każdy z nas może się odnaleźć. W zabawny sposób pokazuje różnice międzypokoleniowe, problemy wynikające z braku komunikacji, obawy przed ukazaniem swoich prawdziwych uczuć. Interesowało nas pokazanie prawdy o rodzinie i różnych momentów w życiu małej społeczności. Śmiesznych, czasem smutnych i strasznych. Po trudnym doświadczeniu, które dzieliliśmy przez ostatni rok, mamy świadomość, że każdy człowiek teraz jest spragniony pozytywnych emocji, a tych z pewnością dostarczy film "Czarna owca" Alka Pietrzaka - zapewnia z kolei producentka Anna Waśniewska. 

Więcej o: