Kristen Stewart jako księżna Diana. Przejmujący plakat filmu "Spencer"

Twórcy pokazali plakat filmu "Spencer", w którym Kristen Stewart gra Dianę, a Jack Farthing wciela się w księcia Karola.

Plakat filmu "Spencer" to przepiękne zdjęcie Kristen Stewart w sukni ślubnej, w pozie, która na myśl od razu przywodzi rozpacz. Nie od dzisiaj wiadomo, że związek Diany Spencer i księcia Karola, który dla milionów ludzi był niczym bajka, tak naprawdę już na początku był wystawiany na próby, nawet w dniu ślubu podobno Diana płakała przez kontakty narzeczonego z kochanką (dziś żoną) Camillą.

"Spencer" - zobacz plakat

SpencerSpencer mat. prasowe

''Spencer'' powstał na podstawie scenariusza Stevena Knighta, który do tej pory pracował przy takich produkcjach jak ''Tabu'', ''Locke'' i ''Peaky Blinders''. Reżyserem filmu jest Pablo Larrain (''Neruda'', ''Jackie''). Wiadomo, że pomysł na film odchodzi od klasycznej formuły biograficznego scenariusza, która nakazuje opowiadać życiorys znanej osoby od początku aż do samego końca. Twórcy filmu ''Spencer'' postanowili skupić się wyłącznie na trzech dniach z życiorysu Diany. Rzecz dzieje się na początku lat 90., gdy księżna Walii dochodzi do przekonania, że jej małżeństwo z Karolem jest nieudane i nadszedł czas, aby je zakończyć. Dramat rozgrywa się w okresie Bożego Narodzenia świętowanego w rodowej posiadłości Windsorów.

Zobacz wideo "The Crown" to najlepsza produkcja o rodzinie królewskiej? Na pewno jedna z droższych

Filmowcy niejednokrotnie sięgali już po wątki z życiorysu księżnej Diany, która zginęła tragicznie 31 sierpnia 1997 roku. Zagrały ją m.in. Naomi Watts, Julie Cox i Emma Corin. Niedługo w serialu Netfliksa "The Crown" zobaczymy w tej roli Elizabeth Dembicki. Na razie pojawiło się tylko jedno zdjęcie aktorki w charakteryzacji.

Więcej o: