"Spencer". Jest zwiastun nowego filmu o księżnej Dianie. Kristen Stewart w roli tytułowej

Księżną Dianę zagrało już wiele aktorek, m.in. Naomi Watts i Emma Corrin. Wkrótce przekonamy się, jak w tej roli wypadną Elizabeth Debicki w serialu "The Crown" oraz Kristen Stewart w filmie "Spencer". Do sieci trafiła właśnie pierwsza zapowiedź tej drugiej produkcji. Premiera już niebawem!

Akcja filmu "Spencer" toczy się w okresie świąt Bożego Narodzenia 1991 roku, które księżna Walii spędza w posiadłości Windsorów w Norfolk. Jak czytamy w oficjalnym opisie produkcji, "małżeństwo Diany i księcia Karola już dawno oziębło", wobec czego Diana, pośród świątecznego "jedzenia, picia i polowań" oraz plotek na temat swojego małżeństwa, podejmuje decyzję o rozwodzie. "Spencer" jest wyobrażeniem tego, co mogło się wówczas wydarzyć - zapowiadają twórcy.

Zobacz wideo "Spencer" [ZWIASTUN]

"Spencer". Pierwszy zwiastun filmu o księżnej Dianie trafił do sieci

W czwartek 26 sierpnia pokazano pierwszy zwiastun filmu "Spencer". Trwający około minutę teaser prezentuje migawki z wystawnego, ale niepozbawionego niepokoju i smutku życia księżnej Diany. Nastrój ten dodatkowo podkreśla piosenka w tle - śpiewany przez chór Scala & Kolacny Brothers cover utworu "Perfect Day" Lou Reeda.

Kilka godzin przed zwiastunem w sieci pojawił się także plakat filmu:

 

"Spencer" - obsada filmu o księżnej Walii

Reżyserem "Spencer" jest Pablo Larrain, znany z nominowanego do Oscara filmu "Jackie" z Natalie Portman w roli tytułowej, który opowiada o życiu Jaqueline Kennedy. Za scenariusz odpowiada twórca serialu "Peaky Blinders" Steven Knight. Prócz Kristen Stewart w roli Diany i Jacka Farthinga, wcielającego się w księcia Karola, na ekranie zobaczmy także Sally Hawkins, Seana Harrisa, Timothy'ego Spalla, Amy Manson i Richarda Sammela.

"Spencer". Premiera filmu już tej jesieni

31 sierpnia 2022 roku minie 25 lat od tragicznej śmierci "królowej ludzkich serc", jak nieraz nazywano Dianę. Początkowo właśnie na ten dzień planowana była premiera filmu "Spencer". Ostatecznie jednak zapowiedziano, że pierwszy pokaz nowej filmowej biografii księżnej Walii odbędzie się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. W kinach obraz ma pojawić się 5 listopada 2021 roku.

Więcej o: