"Znalazł się, ku**a, szlachcic z Sochaczewa". Iza Kuna kontra Maja Ostaszewska na nieudanym weselu

"Teściowie" - na taką NIEromantyczną komedię polscy widzowie czekali od lat! Prezentujemy drugi zwiastun opowieści o tym, co się dzieje na weselu po odwołanym ślubie, gdy niedoszłym teściom puszczają nerwy. W rolach głównych Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna i Adam Woronowicz. Od dziś "Teściów" można oglądać na pokazach przedpremierowych w kinach w całej Polsce.

Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice za sobą nie przepadali, ale ze względu na dobro dzieci, woleli milczeć. A potem w kościele doszło do niespodziewanego. Pan młody bez ostrzeżenia odwołał ślub i zostawił narzeczoną przed ołtarzem. Jego rodzice (Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński) i panny młodej (Izabela Kuna, Adam Woronowicz) początkowo są w szoku. Zastanawiają się, co takiego się stało. Oszołomieni postanawiają, że wesele - nawet bez pary młodej - odbędzie się zgodnie z planem. Napięcie jednak rośnie, raz na jakiś czas komuś wymsknie się trochę za dużo przy kolejnym kieliszku wódki. Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

 

Jeśli plejer ze zwiastunem nie wyświetla się poprawnie, kliknij tutaj, by obejrzeć trailer.

Kiedy teściom puszczą nerwy...

"Teściowie" to przede wszystkim popis czwórki głównych aktorów. Adam Woronowicz tak mówił o pracy na planie: 

Mieliśmy jedną scenę, która miała kilkanaście stron. Trzeba wtedy zapamiętać nie tylko swoje kwestie, ale też kwestie partnerów, i zgrać tempa tak, żeby wszystko działo się w sposób naturalny. To nie lada wysiłek i wymaga to skupienia od wszystkich. Ważne jest też to, co się dzieje z tyłu, za nami, w trakcie ujęcia. Wszystko poprzedzały długie próby, szlifowanie, próby kamerowe i potem jedno, drugie, trzecie, czwarte ujęcie. Ale miejsce było piękne – hotel Polonia, zamknięty z racji pandemii. To były komfortowe warunki – na żadnej hali nie zbudowalibyśmy takiej scenografii. Kuchnie, pokoje, sale balowe – wszystko było na miejscu.

Reżyser, Kuba Michalczuk, dodaje: – Debiutując, nie mogłem sobie wymarzyć lepszej obsady. Aktorzy tworzą tu niezwykłe kreacje. Ich niesamowity popis aktorski zachwyca z każdą kolejną sceną jeszcze bardziej. Widzom mogę obiecać, że nie widzieli naszej czwórki w takich kreacjach. Ich wkład był nieoceniony. Zależało mi, aby na próbach pogłębić każdą z postaci, dodać im jeszcze więcej detalu. Szlifowaliśmy wspólnie sceny i dialogi, tak aby finalnie stworzyć film, którego dawno w Polsce nie było.

Produkcja do szerokiej dystrybucji wejdzie już 10 września, jednak wcześniej będzie można w wybranych kinach zobaczyć pokazy przedpremierowe. Lista tych miejsc jest dostępna na tej stronie.

"Teściowie". Obsada i twórcy 

W rolach głównych wystąpili utalentowana komediowo Maja Ostaszewska ("Klangor", "Magnezja", "(Nie)znajomi"), ciągle zaskakujący Marcin Dorociński ("Pitbull. Ostatni pies", "Gambit królowej", "Róża", "Jack Strong"), wybuchowa Izabela Kuna ("Nieobecni", "Polot", "Lejdis") oraz wszechstronny Adam Woronowicz ("Mayday", "Diagnoza", "Kamerdyner").

Zobacz wideo Dawid Podsiadło wie, jak przekupić publiczność piosenką

Reżyserem filmu jest Kuba Michalczuk, utalentowany reżyser reklamowy – "Teściowie" będą jego debiutem fabularnym. Za scenariusz odpowiada Marek Modzelewski, który napisał także sztukę, na podstawie której powstał film. Autorem zdjęć jest Michał Englert, producentem – Michał Kwieciński, a producentem wykonawczym – Małgorzata Fogel-Gabryś.

Więcej o: