Tomasz Knapik nie żyje. Słynny lektor filmowy i telewizyjny miał 77 lat

Nie żyje Tomasz Knapik. O śmierci lektora poinformował dziennikarz Maciej Knapik, syn zmarłego. "Od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym" - napisał.

"Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety" - napisał na Facebooku Maciej Knapik. Jak poinformował dziennikarz, jego ojciec w przyszły czwartek skończyłby 78 lat. 

Nie żyje lektor Tomasz Knapik

"Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiem" - czytamy. Jak informuje dziennikarz, Tomasz Knapik "odszedł we śnie, nad ranem". "Dołączył do mojej mamy" - napisał. Maciej Knapik ma w najbliższym czasie przekazać informację na temat pogrzebu.

Zobacz wideo Knapik o czytaniu Pulp Fiction: Na scenie łomotu rozwiązywałem krzyżówkę

Tomasz Knapik urodził się 16 września 1943 roku w Warszawie. Skończył studia na Politechnice Warszawskiej, miał stopień doktora elektrotechniki. Pracę w mediach rozpoczął we wczesnej młodości. Przed maturą pracował w Rozgłośni Harcerskiej, później w Polskim Radiu i TVP. W latach 90. współpracował z dystrybutorami filmów jako lektor. Był też lektorem Polskiej Kroniki Filmowej. Od 1995 roku pracował dla Polsatu. Współpracował też ze stacjami Tele 5, TVN czy TVN24. 

W 2008 roku nagrał komunikaty głosowe dla warszawskiego ZTM. Są one odtwarzane w autobusach i tramwajach. 

Więcej o: