Tomasz Knapik: Nie można być drewnem. Lektor musi się trochę wciągać, trochę zabarwić

- W Polsce się przyjął lektor, napisy odciągają wzrok. U nas ludzie dukają, nie wiem, skąd to się bierze. Jak się [człowiek-red.] wpatruje w te napisy i powoli czyta, to mu umyka akcja - mówił w wywiadzie dla Gazeta.pl Tomasz Knapik. Słynny lektor zmarł w poniedziałek, miał 77 lat.

Legendarny lektor Tomasz Knapik kilka lat temu udzielił wywiadu Gazeta.pl. Opowiadał w nim o swojej pracy. - Lektor w filmie fabularnym powinien być podobno przeźroczysty. To znaczy, że ja powinienem oglądać film i absolutnie nie zwracać uwagi, że ktoś go czyta. To jest optimum. Nie można być drewnem i lektor musi się trochę wciągać, musi trochę zabarwić - mówił. - W Polsce się przyjął lektor, napisy odciągają wzrok. U nas ludzie dukają, nie wiem, skąd to się bierze. Jak się [człowiek-red.] wpatruje w te napisy i powoli czyta, to mu umyka akcja i nie widzi, co się dzieje - opowiadał 

Tomasz Knapik nie żyje

W poniedziałek dziennikarz Maciej Knapik przekazał informację o śmierci Tomasza Knapika, swojego ojca. "Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik. Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety" - napisał na Facebooku. Jak poinformował dziennikarz, jego ojciec w przyszły czwartek skończyłby 78 lat. 

Więcej o:

Polecane dla Ciebie