Ostaszewska, Dorociński, Woronowicz, Kuna, Adamczyk, Wieniawa, Stramowski - w kinach pełno znanych polskich aktorów. Jest repertuar Heliosa

Horror czy komedia? Coś z polskiego kina czy zza granicy? A może Nocny Maraton Filmowy? Helios zdradza najnowszy repertuar i informuje o swoich projektach specjalnych.

Pierwsza z piątkowych premier, dostępna na ekranach wybranych kin - "Wcielenie" - to niewątpliwie najlepsza propozycja dla wielbicieli horrorów.

Madison paraliżują wstrząsające wizje makabrycznych morderstw, a jej męka pogłębia się, gdy odkrywa, że te sny na jawie są w rzeczywistości przerażającą rzeczywistością. Gdy odkrywa, że złoczyńcą jest ktoś z jej przeszłości, zaczyna w niej grzebać. Na wideo słychać, jak ktoś pyta: "Czy to twój wymyślony przyjaciel?", a Madison mówi chwilę później w trailerze: To diabeł. Tym filmem reżyser James Wan ("Aquaman", "Szybcy i wściekli 7") wraca do korzeni - thrillera grozy.

Zobacz wideo "Wcielenie" - horror od twórcy uniwersum "Obecność" [ZWIASTUN]

Na widzów o słabszych nerwach czeka gatunek z przeciwległego bieguna. Polska komedia "Teściowe" to opowieść traktująca o konfrontacji dwóch światów. Wesele bywa trudnym tematem, szczególnie gdy jego główni bohaterowie postanawiają… nie brać ślubu. Jednak show must go on! Impreza się odbędzie, a jej uczestnicy dostarczą widzom mnóstwa emocji. W głównych rolach Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna oraz Adam Woronowicz - lepiej być nie może!

Z kolei w "Small world", produkcji Patryka Vegi, zobaczymy m.in. Piotra Adamczyka, Julię Wieniawę, Piotra Stramowskiego i Enrique Arcego. Świat przestępczy wbrew pozorom do małych absolutnie nie należy. W tajemniczych okolicznościach sprzed rodzinnego domu zostaje uprowadzona dziewczynka. Po latach policjant wpada na trop, który pozwala mu wrócić do zamkniętej sprawy i dotrzeć do uprowadzonej Oli. Przebywa ona w Bangkoku, gdzie musi spełniać wszystkie zachcianki bogatego biznesmena. Co się stanie, gdy los zetknie dziewczynę z polskim stróżem prawa?

Psi patrol: Film "Psi Patrol Film" w kinach. Sprawdzam, skąd taka obsesja dzieciaków na punkcie tej bajki

Na najmłodszych widzów Heliosa czeka natomiast "Psi patrol" - animowana opowieść o bohaterskich psach i chłopcu – paczce przyjaciół niosącej natychmiastową pomoc potrzebującym. Starszych widzów rozbawi komedia "Zupa nic" - słodko-gorzka opowieść o świecie dobrze znanym nam wszystkim, za którym skrycie bądź otwarcie tęsknimy - świecie dzieciństwa. O dobry humor zadbali odtwórcy głównych ról: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska i Katarzyna Kwiatkowska. Helios zaprasza na ten tytuł na ekranach wybranych kin.

Nadal można oczywiście oglądać też nowy film studia Marvel "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Simu Liu wciela się w Shang-Chi, który musi zmierzyć się z przeszłością po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni. "Co miłe, ten film całkiem sprawnie wychodzi ze standardowej superbohaterskiej formuły i przyjemnie wprowadza w nową fazę opowieści ze słynnego komiksowego uniwersum. Wydaje mi się też, że także osoby, które z jednej strony wcześniej doceniały filmy takie jak "Hero" i "Przyczajony tygrys, ukryty smok", a z drugiej nie miały problemu z luzackim humorem z "Kung Fu Pandy" i doceniały "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" za klimat, też mają duże szanse dobrze się bawić" - pisze w recenzji Justyna Bryczkowska.

'Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni' "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" to powiew świeżości w cyklu Marvela

A na deser dramat "After. Ocal mnie". Tessa staje przed najtrudniejszą decyzją w życiu. Gdy jej związek z Hardinem rozkwita na nowo, dziewczyna otrzymuje propozycję, która może stanowić furtkę do wielkiej kariery. Warunkiem jest przeprowadzka na drugi koniec kraju. Hardin jest temu przeciwny, ale Tessa wie, że taka szansa może się nie powtórzyć. Jej decyzja o wyjeździe to cios dla ich uczucia. Szczególnie że oboje mierzą się z szokującymi rodzinnymi tajemnicami, które stawiają pod znakiem zapytania wszystko, w co do tej pory tak bardzo wierzyli…

W kinach Helios są organizowane także projekty specjalne. W najbliższy piątek na miłośników nocnego trybu życia czeka wyjątkowy Nocny Maraton Filmowy, w ramach którego na kinowym ekranie zagoszczą trzy obrazy utrzymane w mrocznym klimacie: "Kiedy gasną światła", "Zakonnica" oraz "Wcielenie". Start na godzinę przed północą!

W niedzielę 12 września, o godzinie 10.30, sieć zaprasza najmłodszych na Filmowe Poranki i "44 koty" - szóstą część bajki o zabawnych perypetiach tytułowych kotków. Tradycyjnie projekcje zostaną poprzedzone konkursami i zabawami w sali kinowej. Już dzień później (13 września, o godzinie 18.00), w ramach cyklu Kino Konesera, widzowie będą mogli zobaczyć brytyjską produkcję "Supernova" - film opowiadający o uczuciach jak żaden inny. 15 września w Kinie Kobiet zostaną pokazani "Teściowie". Dress code? Stroje weselne z lat 80. i 90. XX wieku!