Lawrence, DiCaprio, Streep w filmie Netfliksa. Liczba gwiazd na metr kwadratowy jest tu nieziemska [ZWIASTUN]

Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio i Meryl Streep wystąpili w filmie "Nie patrz w górę" Adama McKaya. Obok nich w obsadzie jest mnóstwo innych cenionych i znanych aktorów. Netflix udostępnił właśnie zwiastun oraz zdjęcia z produkcji.

Oprócz Lawrence i DiCaprio w filmie występują także m.in. Meryl Streep, Jonah Hill, Cate Blanchett, Rob Morgan i Tyler Perry. Co za obsada! 

Kometa się zbliża... czyli nowy film Netfliksa z gwiazdorską obsadą

O czym opowiada film? Lawerence gra studentkę astronomii Kate Dibiasky, która razem z jej nauczycielem, dr. Randallem Mindym (w tej roli DiCaprio) odkrywają, że po systemie słonecznym krąży kometa. Problem w tym, że znajduje się ona na kursie kolizyjnym z Ziemią. Jakby tego było mało, nikt się tym nie przejmuje. Okazuje się, że próba ostrzeżenia ludzkości przed zabójczym zagrożeniem prowadzi do wielu niezręcznych sytuacji.

Zobacz wideo "Nie patrz w górę" [ZWIASTUN]

Z pomocą dr. Oglethorpe’a (Rob Morgan) Kate i Randall szturmują media, zaczynając od biura beztroskiej prezydent Orlean (Streep) i jej spolegliwego syna Jasona (Hill), który jest też szefem jej sztabu, a kończąc w rozrywkowym porannym programie The Daily Rip prowadzonym przez Brie (Blanchett) i Jacka (Perry). Do zderzenia komety z Ziemią zostało tylko sześć miesięcy, a opanowanie 24-godzinnego cyklu obiegu informacji i przyciągnięcie uwagi zafascynowanej mediami społecznościowymi opinii publicznej, zanim będzie za późno, okazuje się szokująco komicznym doświadczeniem. Co trzeba zrobić, by świat po prostu spojrzał w górę?

Autorem scenariusza do filmu "Nie patrz w górę" i jego reżyserem jest laureat Oscara Adam McKay ("Big Short"). W pozostałych rolach wystąpią: Mark Rylance, Ron Perlman, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Scott Mescudi (znany jako Kid Cudi), Himesh Patel, Melanie Lynskey, Michael Chiklis i Tomer Sisley.

Więcej o: