12. edycja LGBT Film Festival w Kinie Nowe Horyzonty. Różne gatunki, kolory i emocje

LGBT Film Festival to największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie kulturalne, prezentujące kinematografię z pojemnego, kolorowego parasola LGBT+. Festiwal co roku pokazuje pełnometrażowe filmy fabularne, dokumentalne czy krótkie metraże, przybliżające kwestie związane z kształtowaniem czy odkrywaniem swojej tożsamości, a przede wszystkim ukazujące, jak silna jest miłość, która nie pyta o płeć. Tegoroczna edycja ruszy 17 września.

Dziewięć pełnometrażowych produkcji i dwa zestawy shortów. O kształtowaniu i odkrywaniu własnej tożsamości, wyzwaniach związanych z życiem w zgodzie ze sobą, a przede wszystkim o tym, jak silna jest miłość, która nie pyta o płeć. Od 17 września Kino Nowe Horyzonty zaprasza na dwunastą edycję LGBT Film Festival. Tegoroczny program to zestaw poruszających opowieści, które żonglują gatunkami, mienią się kolorami i emocjami.

Zobacz wideo Izabela Kuna o emocjach swojej bohaterki w filmie "Teściowie" [Popkultura Extra]

12. LGBT Film Festival. Miłość bez granic w filmach z całego świata

W ramach wrocławskiej odsłony festiwalu widzowie będą mogli zobaczyć m.in. "My First Summer" – pięknie sfilmowaną opowieść z gatunku coming of age, gdzie czas dorastania ukazany jest przez pryzmat pierwszej miłości, przyjaźni, ale również motywu godzenia się ze stratą. O życiu młodych ludzi opowiada również brazylijska produkcja „Valentina", która upomina się o społeczną równość w traktowaniu osób transpłciowych. Motyw walki o siebie i swoje marzenia odnajdziemy także w debiucie reżyserskim Evi Romen, "Dlaczego ty".

W programie wrocławskiej odsłony festiwalu znalazło się również najnowsze dzieło Bruce'a LaBruce'a, ikony kina LGBT, "Saint Narcisse". Nie zabrakło też miejsca dla dokumentów. Na ekranach Kina Nowe Horyzonty widzowie będą mogli zobaczyć m.in. kenijską produkcję "I am Samuel" opowiadającą o związku dwóch mężczyzn, którzy za wszelką cenę starają się funkcjonować w świecie, w którym prawo kryminalizuje związki osób tej samej płci.

Wrocławska odsłona 12. edycji LGBT Film Festival odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty w dniach 17-23 września (szczegółowy program i bilety czekają tu). To jednak nie koniec, bo 24 września KNH wraz z Festiwalem Równych Praw szykuje specjalny pokaz filmu "Not a Boy, Not a Girl". Po seansie planowane jest spotkanie, podczas którego rozmowa będzie dotyczyć doświadczania życia z perspektywy osób niebinarnych. Więcej szczegółów znajdziecie pod tym linkiem.

Audrey Diwan Festiwal w Wenecji. Złoty Lew dla "Zdarzenia", filmu o nielegalnej aborcji

Więcej o: