Rusza przedsprzedaż na "Nie czas umierać", a w najbliższy piątek w Heliosie film o polskim cwaniaku

Już 17 września Helios zaprosi widzów na dwie mocne premiery - obydwie równie rewelacyjne i uwzględniające różny wiek kinomaniaków. "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" z pewnością przypadnie do gustu starszym widzom, którzy cenią dobre dialogi, zaskakujące zwroty akcji i świetną muzykę. Młodszego odbiorcę zachwyci premiera obrazu "Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła" - kontynuacja przygód chłopca, którego tata jest potomkiem. legendarnego Yeti.

Na początek ważna informacja dla tych, którzy czekają na 25. film o agencie 007. Wystartowała sprzedaż biletów na "Nie czas umierać". Daniel Craig powraca w roli Jamesa Bonda 1 października. A co już w ten piątek?

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" w reżyserii Mateusza Rakowicza to film, w którym wrażeń na najwyższym poziomie dostarczą między innymi: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz i Jakub Gierszał. Komedia akcji, inspirowana prawdziwą historią Zdzisława Najmrodzkiego, prawdziwej gwiazdy przestępczego półświatka i legendarnego króla ucieczek, który blisko 30 razy wymknął się organom ścigania PRL.

 

Jeżeli o mocnym kinie mowa, nadal można oglądać także produkcję "Small world", w której widzowie zobaczą Piotra Adamczyka, Julię Wieniawę, Piotra Stramowskiego i Enrique Arcego. Świat przestępczy wbrew pozorom do małych absolutnie nie należy. W tajemniczych okolicznościach sprzed rodzinnego domu zostaje uprowadzona dziewczynka. Po latach policjant wpada na trop, który pozwala mu wrócić do sprawy i dotrzeć do uprowadzonej Oli… Przebywa ona w Bangkoku, gdzie musi spełniać wszystkie zachcianki bogatego biznesmena. Co się stanie, gdy los zetknie dziewczynę z polskim stróżem prawa?

W wybranych kinach będzie można także oglądać premierowo film "Wyszyński – zemsta i przebaczenie".

Premiery i pokazy przedpremierowe

Już w najbliższy piątek odbędą się premierowe seanse filmu "Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła". W drugiej części bestsellerowej animacji z 2017 roku tata Adama, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, ponieważ bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę. Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, Adam zbiera więc swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół (z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele), by wyruszyć z misją ratunkową. To, co odkryją w dalekiej puszczy, sprawi, że… zjeży im się włos na głowie, a na grzbiecie futro. Będą musieli użyć wszystkich swoich talentów, aby pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat.

 

Na dzieci oprócz Małej Wielkiej Stopy czeka również "Psi Patrol" – przygody odważnych psiaków i chłopca – bohaterów, których najmłodszemu widzowi z pewnością nie trzeba przedstawiać, a także film "Rodzinka rządzi". Przedpremierowe pokazy animacji odbędą się już w najbliższy weekend, 18 i 19 września, a towarzyszyć im będą konkursy oraz niespodzianki.

W repertuarze kin Helios nie zabraknie również fantasy. W filmie studia Marvel "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" Simu Liu wciela się w Shang-Chi, który musi zmierzyć się z przeszłością po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni. A wielbicielom komedii nie umknie z pewnością polski obraz "Teściowie" – wesele, nieuniknione konfrontacje, zderzenie dwóch światów, a w centrum zdarzeń Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna oraz Adam Woronowicz. Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. 

Zobacz wideo Izabela Kuna o emocjach swojej bohaterki w filmie "Teściowie" [Popkultura Extra]

Wydarzenia specjalne

W poniedziałek, 20 września, w ramach cyklu Kino Konesera widzowie poznają natomiast losy pewnego alkoholowego eksperymentu, oglądając mistrzowską produkcję "Na rauszu". Ten nagrodzony Oscarem film opowiada o grupie przyjaciół - nauczycieli w szkole średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu w organizmie otwiera umysły na otaczający nas świat. Gdy rozpoczynają eksperyment, starając się utrzymać stały poziom alkoholu we krwi przez cały dzień pracy, nie spodziewają się że będzie miał bardzo rożne skutki dla każdego z nich. Seanse odbędą się w ramach Kina Konesera.

Już dwa dni później, 22 września, w wybranych kinach Helios odbędą się pokazy "ANDRÉ RIEU – Znowu razem!" – muzycznej, ponad dwugodzinnej uczty kinowej. Najciekawsza kompilacja wystąpień Mistrza i jego Orkiestry w Sydney, Meksyku, Istambule i Nowym Jorku zachwyci wszystkich melomanów. Przestrzenny dźwięk oraz znakomita jakość obrazu sprawią, że widzowie poczują się tak, jakby byli w sali koncertowej, w samym sercu muzycznych wydarzeń.

W ramach Kultury Dostępnej 23 września zostanie z kolei pokazany polski "Polot" Michała Wnuka z Maciejem Musiałowskim, Tomaszem Włosokiem i Erykiem Kulmem jr. To powrót projektu (już XVIII edycja), w którym w niskiej cenie można oglądać polskie produkcje filmowe. Bilety kosztują 10 złotych, operatorem projektu jest Narodowe Centrum Kultury. 

Więcej o: