Netflix pokazuje zwiastun filmu "Hiacynt". Tomasz Ziętek w PRL tropi seryjnego mordercę gejów

Netflix pokazał zwiastun filmu "Hiacynt" - to thriller w reżyserii Piotra Domalewskiego, na podstawie scenariusza Marcina Ciastonia.

"Hiacynt" to kryminalna historia osadzona w latach 80. Robert, młody milicjant "z zasadami", wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka. Postanawia wykorzystać go jako informatora, nie zdając sobie sprawy jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także życie osobiste.

Netflix wyprodukował thriller w czasach PRL. Zobacz zwiastun filmu "Hiacynt" 

Film Domalewskiego był jednym z dwóch rozważanych przez komisję oscarową, która decydowała o tym, która produkcja będzie reprezentowała Polskę w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Co ciekawe, "Hiacynt" został pokonany przez "Żeby nie było śladów", w którym główną rolę gra Tomasz Ziętek - podobnie jak w filmie Netfliksa. Arka z kolei gra tu znany z serialu "W głębi lasu" Hubert Miłkowski. 

Zobacz wideo "Hiacynt" - zwiastun. Młody milicjant „z zasadami" na tropie seryjnego mordercy gejów

W filmie zobaczymy również m.in. Marka Kalitę (Edward), Adę Chlebicką (Halinka), Tomasza Schuchardta (Wojtek), Agnieszkę Suchorę (Ewa), Tomasza Włosoka (Tadek), Jacka Poniedziałka (Dygnitarz), Mirosława Zbrojewicza (Komendant), Adama Cywkę (Profesor Mettler), czy Sebastiana Stankiewicza (Maciek). Za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński jr, za scenografię Jagna Janicka, za kostiumy Ola Staszko. Muzyka to dzieło Wojtka Urbańskiego.

Hiacynt znalazł się w programie tegorocznego MFF Nowe Horyzonty, a także powalczy o nagrody w Konkursie Głównym FPFF w Gdyni. Premiera - 13 października 2021 roku.

Więcej o: