Dużo polskiego kina, ale nie tylko. Już niedługo w Heliosie także noc z Jamesem Bondem

W tym tygodniu do kin wchodzi m.in. polski kandydat do Oscara, a dodatkowo w ramach pokazów przedpremierowych Helios pokaże film animowany "Rodzinka rządzi".

24 września dorosłym widzom krew w żyłach zmrozi film "Żeby nie było śladów", wyróżniający się rewelacyjnym scenariuszem opartym na prawdziwej historii i doskonałą grą aktorską Sandry Korzeniak, Tomasza Ziętka oraz Mateusza Górskiego.

Premiery, pokazy przedpremierowe i specjalne

Polska, rok 1983. W kraju, mimo zawieszenia, wciąż obowiązuje stan wojenny, mający na celu zduszenie solidarnościowej opozycji. 12 maja Grzegorz Przemyk, syn opozycyjnej poetki, zostaje zatrzymany i ciężko pobity przez patrol milicji. Chłopak umiera po dwóch dniach agonii. Jedynym świadkiem śmiertelnego pobicia jest jeden z kolegów Grzegorza, Jurek Popiel, który decyduje się walczyć o sprawiedliwość i złożyć obciążające milicjantów zeznania. Początkowo aparat państwowy bagatelizuje sprawę. Jednak gdy ponad 20 tysięcy ludzi przemaszeruje przez ulice Warszawy za trumną Przemyka, władza decyduje się użyć wszelkich narzędzi przeciwko świadkowi i matce zmarłego, aby ich skompromitować i zapobiec złożeniu przez Jurka zeznań w sądzie.

Zobacz wideo "Żeby nie było śladów" - film o sprawie Grzegorza Przemyka [ZWIASTUN]

Podczas weekendu z myślą o młodszych widzach Helios zaplanował przedpremierowe projekcje przebojowej komedii animowanej "Rodzinka rządzi". Czy dorośli już bracia, których świat poznał cztery lata temu w filmie "Dzieciak rządzi" mają szansę się dogadać? Nadal można oglądać również "Psi patrol" –kinową wersję serialowych przygód paczki psiaków oraz rezolutnego chłopca, film "Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła", kontynuację bestsellerowej animacji z 2017 roku i familijny "Jak rozmawiać z psem". W niedzielę 26 września odbędzie się pokaz animacji "Strażak Sam" - w cyklu Filmowe Poranki.

Na zdjęciu sfotografowany jest Stefan ThemersonZaginiony film "Europa" odnaleziony. Autorzy twierdzili, że "prawie na pewno nie istnieje"

Na dużym ekranie można oglądać także "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" - historię Zdzisława Najmrodzkiego, gwiazdy przestępczego półświatka lat 70. i 80. XX wieku- także w ramach cyklicznej imprezy Kino Kobiet. 6 października pokazom filmu towarzyszyć będą również niespodzianki i konkursy.

Na fanów Patryka Vegi czeka produkcja "Small world", w której występują m.in. Piotr Adamczyk, Julia Wieniawa, Piotr Stramowski i Enrique Arce. W repertuarze jest też polska komedia "Teściowie" - zabawna opowieść o weselu, które poprzedzi rezygnacja ze ślubu… Dwie rodziny różni wszystko: pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego (Maja Ostaszewska i Marcin Dorociński) i panny młodej (Izabela Kuna i Adam Woronowicz) początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

Miłośnicy nocnego kina mogą wybrać się już niedługo na Nocny Maraton Filmowy. 1 października na fanów 007 czekać będą trzy filmowe odsłony przygód słynnego agenta, w tym premierowy pokaz obrazu "Nie czas umierać". A już 27 września "Najlepsze lata" w ramach Kina Konesera - dramat, w którym dla każdego z czwórki bohaterów życie zgotowało inny scenariusz, weryfikując, nierzadko brutalnie, ich nastoletnie fantazje czy idee.

Piotr Trojan"Księdza Kaczkowskiego poznaję przez Dawida Ogrodnika". Piotr Trojan opowiada nam o "Johnnym"

23 września Helios w ramach cyklu Kultura Dostępna proponuje miłośnikom polskiego kina obraz "Polot" w reżyserii Michała Wnuka. Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma. Karol będzie musiał ostrożnie dobierać zarówno przyjaciół, jak i biznesowych partnerów. Czy uda mu się osiągnąć sukces na własnych warunkach?