"Świat według Kiepskich". Będą nowe odcinki, jeszcze z Kotysem i Gnatowskim

Serial komediowy "Świat według Kiepskich" widzowie mogli oglądać na antenie Polsatu ponad 20 lat - od 1999 roku. Niedługo stacja wyemituje dwa nowe odcinki - zobaczymy je w środę 27 października o 20:00 i 20:30.

Nowe odcinki, które stacja wyemituje w październiku po raz pierwszy, były nakręcone jeszcze przed pandemią. Zobaczymy nich aktorów Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku.

Zobacz wideo Serial na podstawie historii autorstwa Ingmara Bergmana - "Sceny z życia małżeńskiego" [ZWIASTUN]

"'Świat według Kiepskich' przedstawia osobliwe perypetie Ferdynanda Kiepskiego (Andrzej Grabowski), jego rodziny i sąsiadów. Główny bohater to postać nieprzeciętna - totalny leń i niepoprawny kombinator w wiecznych finansowych tarapatach, jednakże obdarzony niepospolitą inwencją, skłaniającą go do coraz bardziej oryginalnych przedsięwzięć" - czytamy na stronie internetowej superpolsat.pl.

W serialu występują m.in. Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Barbara Mularczyk, Bartosz Żukowski, Anna Ilczuk, Renata Pałys oraz Sławomir Szczęśniak.

Nowe odcinki "Kiepskich" już wkrótce. Na ekranie pojawi się syn Paździocha

Onet przypomina, że w mediach pojawiły się plotki na temat planów zastąpienia zmarłego aktora, Dariusza Gnatowskiego, który wcielał się w rolę Arnolda Boczka. Kierowniczka planu Anna Skowrońska stwierdziła, ucinając wszystkie domysły, że to brednie. Do zespołu dołączy natomiast na stałe postać, w którą wcielał się już wcześniej, epizodycznie, Sławomir Szczęśniak. Gra on nieślubnego syna Paździocha, Janusza.

Wiele osób zastanawiało się, czy śmierć aktorów grających Boczka i Paździocha oznacza definitywny koniec serialu, który przez ponad 20 lat bawił Polaków. Nic jednak na to nie wskazuje. Nina Terentiew, czyli dyrektor programowa stacji Polsat, stwierdziła, że "Świat Według Kiepskich" nie znika z telewizji.

Więcej o: