Jest nowy zwiastun "Spencer". Kristen Stewart perfekcyjnie odtworzyła akcent księżnej Diany

Brytyjski akcent Kristen Stewart był jak dotąd jedną z największych niewiadomych wokół filmu "Spencer". W pierwszym trailerze słychać było tylko jedną krótką kwestię. Dłuższy zwiastun pokazuje jednak, jak świetnie aktorka poradziła sobie z rolą.

Premierowy pokaz "Spencer" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji został nagrodzony trzyminutowymi oklaskami, a recenzent "Variety" napisał, że aktorka nie tyle gra, ile przemienia się w Dianę. W najnowszym, ponad dwuminutowym trailerze filmu mamy okazję zobaczyć, a zwłaszcza usłyszeć to, co zachwyciło gości weneckiego festiwalu.

Kristen Stewart, Amerykance z Los Angeles, udało się perfekcyjnie odtworzyć akcent i w znacznej mierze barwę głosu Diany Spencer. W ostatnich latach życia księżna mówiła nieco inaczej - w latach 1992-1993 pobierała lekcje emisji głosu.

 

Stewart w ramach przygotowań do roli oglądała dziesiątki nagrań i wywiadów z księżną, bo - jak sama stwierdziła - obawiała się, że "może to spieprzyć". Aktorka w jednej z rozmów na temat filmu przyznała, że nie znała dobrze historii Diany, okres przygotowań sprawił jednak, że bardzo ją podziwia i "nie może przestać o niej myśleć". 

Film nie jest obrazem stricte biograficznym. Twórcy przedstawiają pewną wizję tego, jak mogły wyglądać wydarzenia ze świąt w posiadłości Sandringham w 1991 roku, kiedy Diana miała już wiedzieć, że jej małżeństwo chyli się ku końcowi - na światło dzienne wychodziły doniesienia o romansach i planowanym rozwodzie. Rodzina miała jednak tradycyjnie spędzić trzy świąteczne dni w posiadłości królowej. Sceny z trailera pokazują, że w tym okresie Spencer była głęboko nieszczęśliwa. 

<<Reklama>> Biografia Księżnej Diany dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

Zobacz wideo "Spencer". Pierwszy zwiastun nowego filmu o księżnej Dianie. Kristen Stewart w roli tytułowej
Więcej o: