"Johnny" to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.
Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.
Reżyser, Daniel Jaroszek, mówi o projekcie:
To nie jest opowieść o budowaniu hospicjum ani historia walki ze śmiertelną chorobą. "Johnny" to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula. Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei. Emocje będą buzować w widzach nie tylko przez cały seans, ale też wiele godzin po nim.
W rolę uwielbianego zarówno przez wierzących, jak i ateistów księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik, natomiast Patryka zagra wielokrotnie nagradzany za występ w filmie "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Piotr Trojan. Na ekranie zobaczymy również m.in. Marię Pakulnis, Annę Dymną, Joachima Lamżę i Witolda Dębickiego.
Autorem scenariusza jest Maciej Kraszewski, za reżyserię odpowiada Daniel Jaroszek, który do tej pory realizował projekty w branży reklamowej. "Johnny" będzie jego debiutem fabularnym. Daniel jest posiadaczem trzech mieczy KTR (Konkursu Twórców Reklamy) za projekty realizowane z Papaya Films.
Film "Johnny" powstaje we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego.
Ostatniego dnia na planie zdjęciowym filmu „Johnny" pojawiła się rodzina księdza Kaczkowskiego: rodzice – Helena i Ziuk Kaczkowscy, rodzeństwo – Magdalena Sekuła i Filip Kaczkowski, przyjaciele – Patryk i Żaneta Galewscy, Anna Labuda – dyrektor puckiego hospicjum, Jurek Owsiak, wolontariusze i pracownicy hospicjum w Pucku oraz Fundacji im. ks. Jana Kaczkowskiego. A także Hanna Pruchniewska – burmistrz Pucka i Jacek Karnowski – prezydent Sopotu.
Zdjęcia rozpoczęły się w sierpniu i realizowane były w plenerach m.in. Konstancina, Pucka i Sopotu. Premiera kinowa planowana jest na jesień 2022 roku.
Producentem jest Robert Kijak z NEXT FILM, a koproducentami są m.in. TVN SA, Grupa Moderator Studio Filmowe, prowadzone przez Dawida Podsiadło i jego menadżera Macieja Wocia PUR PUR, Abstraction Plan, Deamsound , Cineline s.c., KRASZEWSKI FILM – Maciej Kraszewski oraz firma Dobra Robota sp. z o.o.