Netflix. Lista najchętniej oglądanych produkcji. "Bridgertonowie" z rekordem

Netflix potwierdził, że seria o losach rodziny Bridgertonów wyprzedziła pod kątem ilości widzów w ciągu pierwszych 28 dni od daty premiery największe hity m.in.: "Wiedźmina", "Stranger Things" i "Gambit królowej". Serial dotarł aż do 41 procent wszystkich abonentów platformy. W kategorii filmowej równych nie ma sobie "Tyler Rake: Ocalenie" z Chrisem Hemsworthem w roli głównej.
Zobacz wideo Ponad 90 sekund ze "Stranger Things" - Netflix pokazuje nowy zwiastun

Ted Sarandos na konferencji Code Conference zaprezentował statystyki oryginalnych produkcji platformy. Jeden z prezesów Netflixa pokazał, jakie produkcje zgromadziły największą widownię ciągu 28 dni od premiery.

 Netflix - lista najchętniej oglądanych seriali

"Bridgertonowie" - pierwszy sezon obejrzało 82 mln widzów

"Lupin" - co najmniej 76 mln widzów 

"Wiedźmin" - również ponad 76 mln 

"Sex/Life" - 67 mln widzów

"Stranger Things" - trzecia część trafiła do 67 mln odbiorców

"Dom z papieru"-  część czwartą obejrzało 65 mln widzów

"Król Tygrysów" - 64 mln widzów

"Gambit królowej" - 62 mln widzów 

"Łasuch" - 60 mln widzów

"Emily w Paryżu" - 58 mln widzów 

"Bridgertonowie" - skąd wzięło się całe zamieszanie? 

Jak powiedziała w oświadczeniu Bela Bajaria, wiceprezes Netflix ds. Telewizji globalnej, produkcja "zmiotła ich z nóg", dlatego platforma nie ma zamiaru rezygnować z jej kontynuacji. 

Pierwszy sezon serialu skupia się na debiutantce Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), brylującej wśród wyższej warstwy społecznej, aby dostać propozycję małżeństwa. Sprawę komplikuje fakt, że pragnie wyjść za mąż z miłości. Wkrótce spotyka zbuntowanego księcia Hastings (Regé-Jean Page), który nie zamierza się z nikim związać na stałe. Mężczyzna postanawia pomóc zdesperowanej kobiecie w poszukiwaniach idealnego narzeczonego. Finalnie oboje wymieniają wiele pożądliwych spojrzeń i wpadają w miłosne objęcia. 

Drugi sezon serialu, którego akcja toczy się w Londynie epoki regencji, jest obecnie w produkcji i, zgodnie z fabułą powieści, będzie koncentrować się na Anthonym Bridgertonie (Jonathan Bailey), który zamierza zdominować sezon towarzyski i znaleźć żonę.

Spokojnie, Netflix zapowiedział już kolejne części serialu. Oznacza to, że widzowie nadal będą mogli z wypiekami na twarzy przyglądać się ekscytującym scenom miłosnym.

Netflix - lista najchętniej oglądanych filmów

"Tyler Rake: Ocalenie" -  99 mln widzów

"Nie otwieraj oczu" - 89 milionów widzów

"Śledztwo Spensera" - 85 mln widzów

"6 Underground" - 83 mln widzów

"Murder Mystery" - 83 miliony widzów

"The Old Guard", "Enola Holmes", "Project Power", "Armia umarłych" - 75 mln widzów

"Fatherhood" - 74 mln widzów

 "Tyler Rake: Ocalenie" - niekwestionowany lider obejrzanych filmów

Film akcji reżyserowany przez doświadczonego kaskadera Sama Hargrave'a został obejrzany niemal przez 100 milionów widzów Netlixa. Tyler Rake (Chris Hemsworth) przyjmuje zlecenie odbicia z rąk porywaczy syna barona narkotykowego. Co za tym idzie? Ryzyko. Realizacja misji w mrocznym półświatku handlarzy bronią i narkotykami jest śmiertelnie niebezpieczna. Z czasem staje się walką o życie.

<<Reklama>> Ebooki z serii "Bridgertonowie" dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: