Nocny Maraton Bonda i nie tylko. Repertuar kin Helios

Kto zadba lepiej o sprzyjający klimat w nadchodzący piątkowy wieczór niż agent Jej Królewskiej Mości? 1 października Daniel Craig po raz ostatni jako James Bond premierowo na dużym ekranie.

W najnowszej produkcji z tej słynnej serii, zatytułowanej "Nie czas umierać", James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Sielanka jednak nie trwa długo, ponieważ stary przyjaciel agenta, Felix Leiter z CIA, zwraca się do niego z prośbą o pomoc w pewnej misji. Uratowanie porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej złożoną akcją, niż mogłaby się wydawać na wstępie. Naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią…

Na miłośników kina akcji, dla których pojedynczy seans z Bondem w roli głównej to za mało, 1 października, na godzinę przed północą, czeka Nocny Maraton Bonda – oprócz premierowego obrazu "Nie czas umierać" widzowie zobaczą również "Skyfall" i "Spectre", a w każdej z produkcji docenią rewelacyjną grę Daniela Craiga.

Zobacz wideo "Nie czas umierać" - ostatni Bond z Danielem Craigiem [ZWIASTUN]

A jeśli nie Bond, to co?

W piątek premierę będzie miał także film "Rodzinka rządzi" – kontynuacja obrazu "Dzieciak rządzi". Nadal można także wybrać się na "Psi patrol" (przygody zabawnych psiaków i chłopca, ratujących z tarapatów każdego, kto tylko tego potrzebuje), a produkcja "Jak rozmawiać z psem" dostarczy całej rodzinie porcję rewelacyjnych dialogów (między chłopcem a czworonogiem), solidną dawkę humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji!

Jeśli chodzi o polskie produkcje, warto zwrócić uwagę na "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje".. Doskonałe kadry, jeszcze lepsza gra aktorska, smaczna oprawa muzyczna i oczywiście historia, którą żyła niegdyś cała Polska. Zdzisław Najmrodzki (w tej roli Dawid Ogrodnik), gwiazda przestępczego półświatka i legendarny król ucieczek, który blisko 30 razy wymknął się organom ścigania PRL, to zdecydowanie temat na niejeden film! Ten tytuł będzie też można zobaczyć w ramach imprezy Kino Kobiet, 6 października o godzinie 18. Projekcji towarzyszyć będą jak zawsze konkursy i niespodzianki.

Drugi mocny krajowy tytuł to "Żeby nie było śladów" – polski kandydat do Oscara, dramat w reżyserii Jana Matuszyńskiego. A trzeci? "Teściowie", w którym przyszła para młoda stanie się… niedoszłą parą młodą, a jednak wesele się odbędzie, pociągając za sobą mnóstwo rodzinnych zderzeń charakterów. Nadal grany jest także "Small world" Patryka Vegi.

4 października w Kinie Konesera będzie można zobaczyć "Jeszcze jest czas". Willis, konserwatywny farmer, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać ze swoim synem Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice? Czy napięte relacje oraz zderzenie skrajnych światopoglądów pozostawiają cień szansy na normalną komunikację?

Pierwsze dni jesieni to również najnowsza odsłona XVIII edycji cyklu Kultura Dostępna i doskonały obraz "Zabij to i wyjedź z tego miasta", który na wielkim ekranie będzie można zobaczyć już 7 października. Animacja Mariusza Wilczyńskiego doceniona została m.in. czterema nagrodami Orzeł. Smaku całości dodają głosy, które usłyszymy w produkcji, a wśród nich te należące do Andrzeja Wajdy, Marka Kondrata, Krystyny Jandy czy Gustawa Holoubka. Bilety na seanse wyświetlane w ramach projektu Kultura Dostępna kosztują niezmiennie tylko 10 zł.