HBO Max ujawnia szczegóły debiutu w Europie. W przyszłym roku premiera w 27 krajach, również w Polsce

Przedstawiciele HBO Max ogłosili we wtorek, że w początkowej fazie wprowadzania serwisu do Europy wystartuje on na 27 rynkach. Poza ogłoszonymi wcześniej 20 terytoriami w 2022 roku HBO Max wejdzie także do Holandii, Turcji, Grecji, Islandii, Estonii, Łotwy i Litwy. HBO Max zaoferuje użytkownikom produkcje uznanych światowych marek, takich jak Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network oraz Max Originals.

HBO Max, serwis streamingowy D2C należący do koncernu WarnerMedia, został we wtorek przedstawiony europejskiej publiczności podczas specjalnego wirtualnego wydarzenia. HBO Max, po raz pierwszy w Europie, w ramach jednego serwisu połączy rozrywkę, filmy, programy dla dzieci i seriale pochodzące od Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network i Max Originals.

Zobacz wideo Serial na podstawie historii autorstwa Ingmara Bergmana - "Sceny z życia małżeńskiego" [ZWIASTUN]

Coraz więcej szczegółów dotyczących startu HBO Max. Wiadomo, co z filmami Warner Bros.

W początkowej fazie wprowadzania HBO Max do Europy serwis zostanie uruchomiony na 27 rynkach. W pierwszej kolejności, już 26 października tego roku, platforma zadebiutuje w Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii i Andorze. Następnie, w 2022 roku, platforma zadebiutuje w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Portugalii. Wtedy też platforma zacznie działać także w 7 kolejnych krajach — na liście są: Holandia, Turcja, Grecja, Islandia, Estonia, Łotwa i Litwa.

Częścią wtorkowego wydarzenia było opublikowanie pierwszych fragmentów z powstającego serialu HBO "Ród Smoka" ("House of the Dragon"), a także ekskluzywnych scen z nowego sezonu "Sukcesji" oraz nowego serialu "Peacemaker". Dodatkowo pojawiła się Sarah Jessica Parker, która ogłosiła, że kontynuacja "Seksu w wielkim mieście", czyli "I tak po prostu" ("And Just Like That") będzie miała premierę w grudniu.

/Na planie kontynuacji Seksu w Wielkim Mie?cie' Wielki powrót "Seksu w wielkim mieście". Obsada

W HBO Max znajdzie się atrakcyjna biblioteka treści dla całej rodziny, za którą odpowiadają marki WarnerMedia zgrupowane w pięciu sekcjach: Warner Bros., HBO, Max Originals, DC oraz Cartoon Network. Do tego fani i użytkownicy serwisu będą mogli się cieszyć z oglądania najnowszych hitów filmowych Warner Bros. już po 45 dniach od ich kinowej premiery — w krajach nordyckich jeszcze w tym roku, a od 2022 r. w Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Grecji, Islandii i Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce.

– Serwis HBO Max debiutuje w Europie, a wraz z nim najlepszy wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych z istniejącego już od niemal sto lat Warner Bros. oraz HBO, Max Originals, DC i Cartoon Network – powiedział Johannes Larcher, Head of HBO Max International. – Począwszy od ‘Deszczowej piosenki’ po ‘Matrix’, od ‘Gry o tron’ po ‘Mare z Easttown’, od ‘Stewardesy’ po ‘Plotkarę’, od ‘Supermana’ po ‘Jokera’, a także od ‘Królika Bugsa’ po ‘Scooby Doo’… Naprawdę mamy propozycje dla każdego członka rodziny. Wkrótce serwis HBO Max będzie dostępny na 27 rynkach w Europie, łącznie na 67 na całym świecie, a to jeszcze nie koniec. Przed nami znacznie więcej, ponieważ aspirujemy do obecności na 190 rynkach do 2026 roku.

HBO Max. Ile będzie kosztować subskrypcja? Pierwsze wskazówki

HBO zapowiada, że serwis HBO Max dostępny będzie w atrakcyjnej cenie z nowym programem rocznej subskrypcji, która pozwoli na korzystanie z platformy przez 12 miesięcy w cenie 8, co oznacza oszczędność ponad 30% (w Hiszpanii i Finlandii obniży to miesięczny koszt do około 5,99 euro). Kwota miesięcznej subskrypcji zostanie utrzymana na dotychczasowym, atrakcyjnym poziomie dla użytkowników w Hiszpanii, obniży się natomiast dla użytkowników z krajów nordyckich. W momencie debiutu serwisu w Europie, czyli 26 października, ogłoszone zostaną specjalne oferty cenowe dla nowych klientów.

- Fanom w Europie zapewniamy rozrywkę, odkąd uruchomiliśmy nasz pierwszy kanał telewizyjny HBO na Węgrzech w 1991 roku. A już od ponad dekady na naszym kontynencie oferujemy serwisy streamingowe pod marką HBO. Platforma HBO Max reprezentuje nadejście nowej ery, która przeniesie streaming na wyższy poziom, proponując znacznie szerszą ofertę programową najlepszej rozrywki dla całej rodziny w bardzo atrakcyjnej cenie. Cieszymy się, że możemy sprowadzić HBO Max do Europy dla naszych fanów i subskrybentów – powiedziała Christina Sulebakk, General Manager, HBO Max EMEA.

The Last of Us. Już są pierwsze zdjęcia Ellie i Joela z serialu HBO The Last of Us. Są już pierwsze zdjęcia Ellie i Joela z serialu HBO

HBO Max wprowadzi na europejski rynek nową, globalną platformę technologiczną. Będzie to całkiem nowe doświadczenie streamingu z nowymi rozwiązaniami i funkcjami, które dostarczą dopasowane treści i osobiste rekomendacje z ofertą skrojoną na miarę dla każdego użytkownika. Subskrybenci będą mogli spersonalizować swój profil, nadając mu osobisty charakter, a rodzice, za pomocą kontroli rodzicielskiej, stworzą profile dla swoich dzieci, aby mieć pewność, że oglądają one treści odpowiednie do ich wieku.

HBO Max zastąpi dotychczasowe serwisy streamingowe HBO dostępne na 20 rynkach w krajach nordyckich, Hiszpanii, Portugalii oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Serwis będzie dostępny zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych użytkowników (dotyczy to zarówno użytkowników, którzy subskrybują serwis bezpośrednio poprzez stronę internetową, a także tych, którzy mają dostęp za pośrednictwem operatorów).

Więcej o: