Jest pierwszy film, który od marca 2020 zobaczyło w kinach ponad milion Polaków

Milion widzów od momentu, gdy z powodu pandemii kina zawiesiły, a w końcu wznowiły działalność, to naprawdę rewelacyjny wynik. Tytuł, który go osiągnął, może być dla niektórych zaskoczeniem - to "Psi Patrol. Film".

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaskoczeni pewnie nie są rodzice przedszkolaków, którzy widzą, jak wiele dzieci szaleje na punkcie Marshalla, Chase'a. Rubble'a, Zumy, Rocky'ego i Skye - piesków ratujących Zatokę przygód w serialu od 2013 roku. Kinowa wersja przyciągnęła do kin tłumy.

Zobacz wideo "Psi Patrol Film" - zwiastun

Pierwszy milion dla animowanych piesków. Psi patrol ruszył do akcji i radzi sobie świetnie

Oczywiście, milion widzów to kwestia umowna - tak naprawdę chodzi o milion sprzedanych biletów. Każdy kolejny seans, na który poszła ta sama osoba, liczy się oddzielnie. Niemniej jednak, liczba robi wrażenie. "Psi Patrol. Film" miał premierę 3 września i nadal jest grany w wielu kinach, więc sprzedanych biletów będzie jeszcze więcej. 

Psi patrol: Film "Psi Patrol Film" w kinach. Sprawdzam, skąd taka obsesja dzieciaków na punkcie tej bajki

W filmie "Psi Patrol Film", wyreżyserowanym przez Cala Brunkera, bohaterskie psiaki i ich przyjaciel Ryder muszą stawić czoła burmistrzowi Humdingerowi (czarny charakter, doskonale znany wielbicielom serialu). Nowo wybrany burmistrz wprowadza kompletny chaos do Miasta Przygód, zatem Ryder i szczenięta muszą uratować miasto. Humdinger jest zapatrzony w siebie, kocha tylko koty. Urzędnik wprowadza surowy zakaz wyprowadzania psów. Nie wie jednak, że najlepszy na świecie zespół ratowników ma plan, aby powstrzymać jego pomysły.

William Shatner w stroju Kapitana Jamesa T. Kirka do filmu 'Star Trek V', 1988 r. Kapitan Kirk wrócił w kosmos, tym razem naprawdę. William Shatner pobił rekord

Dla porównania, w 2019 roku najpopularniejszym filmem wyświetlanym w polskich kinach była "Kraina lodu 2", na którą sprzedano ponad 2,66 mln biletów. Drugie miejsce zajął "Król Lew" (2,52 mln), a na trzecim znalazł się najlepszy z polskich filmów, "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" (2,39 mln).

W tym roku do kin weszły już cieszące się zazwyczaj dużym zainteresowaniem produkcje takie jak najnowsza odsłona przygód Jamesa Bonda, kolejny film Patryka Vegi i "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego", którego poprzedni film "Kler" milion widzów przyciągnął w cztery dni - i to najszybciej zebrany milion widzów kinowych w Polsce w historii. Tamten jednak w weekend otwarcia obejrzało ponad 935 tys. osób, natomiast "Wesele" w tym samym okresie przyciągnęło do sal kinowych 140 tys. osób. To i tak jednak najlepsze kinowe otwarcie 2021 roku.

Więcej o: