"The Batman" - oficjalny zwiastun filmu. Jak w głównej roli wypada Robert Pattinson? [OBSADA]

Nowy "Batman" swoją premierę będzie miał dopiero 4 marca 2022 roku, jednak w mediach już pojawił się oficjalny zwiastun filmu. Matt Reeves przygotował zupełnie inną odsłonę Batmana niż tą, którą mogliśmy oglądać w dotychczasowych produkcjach. Tym razem losy głównego bohatera będą skupiały się przede wszystkim na wątku detektywistycznym.

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nowy "Batman" nie będzie kolejną, typową odsłoną DC Extended Universe. Tym razem Gotham ukaże się widzom z zupełnie innej strony.

"Batman" - oficjalny zwiastun filmu. Inspiracje kinem noir i wątek detektywistyczny

Już sam początek zapowiedzi wskazuje, że być może filmowa produkcja o Batmanie zostanie pogłębiona o nieco bardziej rozbudowaną psychologię postaci. W zwiastunie można dostrzec również pewne inspiracje kinem noir. Jednak o tym, czy rzeczywiście taką konwencję przyjął film, będziemy mogli przekonać się dopiero w połowie marca 2022 roku. Ciekawą propozycją z pewnością jest rozwinięcie wątku detektywistycznego, na którym ma oprzeć się akcja.

Zobacz wideo "Batman" - zwiastun

Oficjalny zwiastun filmu poprzedził teaser, który ukazał się 14 października na Twitterze. Już z niego można było mniej więcej wyczytać, w którym kierunku estetycznym poszedł Matt Reeves, reżyserując nowego "Batmana". Na teaserze ukazał się bat-sygnał w deszczu z napisem "It’s not just a signal - it’s a warning".

HiacyntObejrzałam "Hiacynta" i nie chcę o nim pisać, bo to tak aktualny film [RECENZJA]

Nowy "Batman" i Robert Pattinson w roli głównej. Kogo jeszcze zobaczymy na ekranie?

W rolę Batmana wcieli się Robert Pattinson - 35-letni, brytyjski aktor znany z filmów takich jak "Lighthouse", "Diabeł wcielony", "Woda dla słoni", a także "Zmierzch" czy "Harry Potter i Czara Ognia".

Louis de Fun?s w 1965 r.Louis de Funes bawił na ekranie, lecz skrywał mroczną historię. Nie miał łatwego życia

Jako Pingwina widzowie będą mogli zobaczyć Colina Farrela, Kobietę - Kot zagra Zoë Kravitz, a Człowieka-Zagadkę amerykański aktor Paul Dano. Na ekranie zobaczymy również aktorów takich jak: Andy Serkis (jako Alfred Pennyworth), Jeffrey Wright (Komisarz Gordon), Alex Ferns czy John Turturro.

Więcej o: