Emma Watson - to nie tylko Hermiona z "Harry'ego Pottera". Lista najlepszych filmów

Emma Watson kojarzy się przede wszystkim z rolą w kultowej serii o Harrym Potterze. Rola Hermiony Granger przyniosła jej międzynarodową sławę i sukces finansowy, ale też łatkę grzecznej dziewczynki. Tymczasem Emma jest trzydziestoletnią aktywistką i coraz częściej decyduje się na bardzo wymagające role. Fanów utalentowanej brytyjki zapraszamy na przegląd najlepszych produkcji z jej udziałem.

"Mogę mieć sobie sto lat i siedzieć w bujanym fotelu, ale zawsze będę dumna z tego, że grałam w 'Harrym Potterze'". Tak odpowiada Emma Watson pytana o rolę, z której jest najbardziej znana. W jakich filmach można zobaczyć jeszcze tę piękną aktorkę?

Zobacz wideo Popkultura odc. 90

Emma Watson - magiczne początki w "Harrym Potterze"

Do roli Hermiony Emma została wybrana spośród tysiąca dziewczynek i kolejne filmy o Harrym Potterze udowodniły, że był to wyjątkowo udany casting. Hermiona jest uniwersalną postacią, z którą utożsamiają się kolejne pokolenia. Jej postać pokazuje ważną rolę w budowaniu poczucia własnej wartości, gdzie wyznacznikiem nie jest wygląd, tylko dobre serce i przenikliwy umysł. Poniżej prezentujemy pełną listę tytułów z Emmą Watson w roli Hermiony. 

Emma Watson filmy lista produkcji o Harrym Potterze:

 • "Harry Potter i Kamień Filozoficzny",
 • "Harry Potter i Komnata Tajemnic",
 • "Harry Potter i więzień Azkabanu",
 • "Harry Potter i Czara Ognia",
 • "Harry Potter i Zakon Feniksa",
 • "Harry Potter i Książę Półkrwi",
 • "Harry Potter i zakazana podróż",
 • "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I",
 • "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II".

Przeczytaj więcej informacji o kulturze na stronie głównej Gazeta.pl.

Emma Watson - najważniejsze filmy, w których grała

W wieku 21 jeden lat Emma pożegnała Hermionę i przyszedł czas na nowe wyzwania. Poniżej prezentujemy najciekawsze tytuły, w których wystąpiła. 

"Charlie (The Perks of Being a Wallflower)" - 2012 r., reż. Stephen Chbosky 

 • Trudy dorastania to motyw stary jak historia kina, ale tym razem w bardzo klimatycznej odsłonie z dużą dawką dobrego humoru. Tytułowy Charlie jest typowym introwertykiem, który szuka swojego miejsca w grupie. W oswajaniu świata pomaga mu para przyjaciół, w tym totalne przeciwieństwo głównego bohatera - odważna i przebojowa Sam (Emma Watson). Film został wysoko oceniony przez młodych widzów, co zaowocowało kryształową statuetką w kategorii: ulubiony dramat People's Choice. 
 

"Colonia" - 2015 r., reż. Florian Gallenberger

 • Akcja filmu przenosi widza do Chile lat 70. XX wieku. Spokojne życie stewardessy (Emma Watson) i jej chłopaka przerywa porwanie Daniela, który zostaje siłą wcielony do sekty o nazwie "Colonia Dignidad". Zakochana Lena zrobi wszystko, aby go odzyskać i stawia na szali własne bezpieczeństwo, przekraczając próg brutalnego świata fanatyzmu religijnego. Najciekawszy w tej historii jest to, że wydarzyła się naprawdę. 
 

"Regression" - 2015 r. , reż. Alejandro Amenábar

 • "Strach zawsze znajdzie swoją ofiarę" - "Regression" to mroczna historia rodzinna, w której ojciec został oskarżony o molestowanie córki. Postać grana przez Emmę Watson składa obciążające zeznania. Problem jednak w tym, że domniemany sprawca niczego nie pamięta. Czy przy pomocy hipnozy uda się cofnąć czas i odkryć tajemnicę? 
 

"Piękna i Bestia" - 2017 r. , reż. Bill Condon

 • Fabularna adaptacja klasycznej animacji Disneya. Watson wciela się w tytułową Bellę, która jest gotowa zamieszkać w zamku okropnego potwora i tym sposobem uratować ojca. Z biegiem czasu pomiędzy tą nietypową parą zaczyna rodzić się nieśmiałe uczucie, ale oprócz Bestii o rękę dziewczyny stara się też urokliwy myśliwy. Produkcja z typowo disnejowskim rozmachem. Pełna efektów specjalnych, które przykują uwagę równie mocno, jak ta wyjątkowa historia miłosna. Film otrzymał prestiżową nagrodę Saturn, którą przyznaje Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films dla uhonorowania najlepszych dzieł z gatunków: fantasy, science fiction i horror.  
 

"Małe kobietki" - 2019 r., reż. Greta Gerwig 

 • Nauczycielka Jo March wraca wspomnieniami do czasów młodości, którą spędziła pod okiem postępowej matki w towarzystwie sióstr. Losy rodziny naznacza wojna secesyjna - zawierucha dziejowa zabiera dziewczynkom ojca. Pomimo trudnej sytuacji finansowej, wesoła gromadka tworzy kolorowy świat pełen teatru i tajnych stowarzyszeń. Emma Watson wciela się tu w postać Meg March, która jest głosem rozsądku i ostoją spokoju dla pozostałych dziewcząt. 
 

Emma Watson - film Netflix. Które tytuły można aktualnie obejrzeć na Netfliksie? 

Poniżej prezentujemy listę filmów z Emmą Watson, które są dostępne na platformie streamingowej Netflix: 

 • "Małe kobietki",
 • "Noe",
 • "Bling Ring",
 • "Mój tydzień z Marilyn".
Więcej o: