Straszne horrory na halloween. Te filmy sprawią, że ciarki przejdą wam po plecach

Lubicie się bać? Proponujemy doskonałe filmy na Halloween! Przygotowaliśmy zestawienie mrożących krew w żyłach horrorów, które niejednej osobie spędzały sen z powiek.

Straszne horrory na Halloween

Filmy na Halloween muszą być starannie wyselekcjonowane, szczególnie jeśli zapraszasz na seans swoich znajomych. Szukacie strasznych horrorów budzących lęk i budujących napięcie? Koniecznie sprawdźcie nasze zestawienie:

 • "Suspiria" (2018) reż. Luka Guadagnino

Choć najnowsza "Suspiria" to remake  „Odgłosów" z 1977 roku, to nie da się ukryć, że jest to film bardzo udany i — co najważniejsze — chwalony nie tylko przez krytyków, lecz także przez samych widzów. Ten film to artystyczna kompozycja, która potrafi wywołać w odbiorcy nie tylko lęk, ale również trudny do opisania dyskomfort.

O czym opowiada film „Suspiria"? Obiecująca tancerka Susie (Dakota Johnson) zostaje przyjęta do niemieckiej szkoły tańca nowoczesnego, w miejsce zaginionej przed kilkoma dniami Patricii. Wkrótce potem okazje się, że nowe miejsce skrywa mroczną tajemnicę, którą krok po kroku przyjdzie odkryć głównej bohaterce.

 
 • "The Ring" (2002) reż. Gore Verbinski

Horror na Halloween dobrze znany i lubiany, choć nad jego „strasznością" można by dywagować godzinami. Niewątpliwie jednak potrafi on rozbudzić ludzką wyobraźnię do granic wytrzymałości, szczególnie po seansie, gdy znajdziemy się w pobliżu telewizora.

O czym opowiada „The Ring"? Kasetę wideo z przerażającym nagraniem trafia z rąk do rąk, a każdy, kto ją obejrzał, w przeciągu siedmiu dni otrzymuje telefon z zapowiedzią śmierci. Główni bohaterowie starają się uniknąć tych tragicznych konsekwencji, próbując rozwikłać tajemnicę piekielnej taśmy.

Wolicie klasyczne kino grozy? Koniecznie sprawdźcie te tytuły

Seans filmowy w Halloween? Polecamy naprawdę straszne horrory. Warto obejrzeć poniższe tytuły:

 • "Koszmar z ulicy Wiązów" (1984) reż. Wes Craven

Freddy Krueger - czy ktokolwiek jeszcze nie słyszał o postaci? Psychopatyczny morderca ze spaloną twarzą, czyhający na nastolatków w koszmarach sennych, to tylko ułamek tego, co zobaczycie w horrorze Wesa Cravena.

 • "Lśnienie" (1980) reż. Stanley Kubrick

Ta kinowa adaptacja powieści  Stephena Kinga, to bez wątpienia klasyka gatunku. Rosnące z minuty na minutę napięcie potęguje uczucie przerażenia i jednocześnie nie pozwala ani na sekundę oderwać wzroku od ekranu.

O czym opowiada „Lśnienie"? Jack zostaje zatrudniony na posadzie dozorcy w górskim hotelu w Kolorado, do którego przenosi się wraz z rodziną. Kiedy ze względu na śnieżycę pensjonat zostaje odcięty od świata, główny bohater powoli zaczyna popadać w obłęd.

 

Zobacz też: Horrory o duchach - propozycje filmów na Halloween

 • "Teksańska masakra piłą mechaniczną" (1974) reż. Tobe Hooper

To typowy slasher, w którym typowy psychopatyczny morderca czai się na swoje przerażone ofiary. Sceny mordu odgrywają tutaj kluczowe znaczenie, a krzyk tylko potęguje uczucie grozy. Grupa nastolatków trafia do – tylko pozornie – opuszczonego domu, który w rzeczywistości zamieszkany jest przez rodzinę bezwzględnych barbarzyńców. Najokrutniejszy z nich zabija za pomocą tytułowej piły mechanicznej, a na twarzy nosi maskę wykonaną z ludzkiej skóry.

 

Fajne horrory na Halloween. Sprawdźcie również:

Widzieliście już wszystkie z pięciu propozycji i wciąż nie wiecie jaki horror wybrać? Te fajne horrory polecają się na seans grozy - nie możecie tego przegapić. Doskonałe filmy na Halloween:

 • "Dom woskowych ciał" (2005) reż.  Jaume Collet-Serra
 • "Noc żywych trupów" (1968) reż. George Romero
 • "Egzorcysta" (1973) reż. William Friedkin
 • "Tropiciele mogił" (2011) reż. The Vicious Brothers
 • "Egzorcyzmy Emily Rose" (2005) reż. Scott Derrickson
 • "Babadook" (2014) reż. Jennifer Kent
 • ''Laleczka Chucky'' (1988), reż. Tom Holland
Więcej o: