Strach dla dużych i małych widzów. Premiery i pokazy specjalne w repertuarze kin Helios

Wydarzenia specjalne, piątkowe premiery i różnorodne tytuły, które wypełnią pozostałe dni tygodnia. Co w kinach Helios? Sprawdzamy.

W najbliższy czwartek, 28 października o godzinie 18:00 w ramach projektu Kultura Dostępna będzie można obejrzeć film "Mistrz" - historię legendarnego pięściarza Tadeusza "Teddy’ego" Pietrzykowskiego przybliży widzom rewelacyjny Piotr Głowacki, wcielając się w rolę mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach obraz przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo. 

Zobacz wideo "Mistrz" - oficjalny zwiastun filmu o legendarnym pięściarzu z KL Auschwitz

W piątek premierę będzie miał horror "Poroże". Nauczycielka z małego amerykańskiego miasteczka (Keri Russell) i jej brat (Jesse Plemons), lokalny szeryf, odkrywają, że jeden z uczniów (Jeremy T. Thomas) skrywa niebezpieczny sekret, który może mieć przerażające konsekwencje...

Propozycje dla całej rodziny

Jeśli chodzi o propozycje dla dzieci, też są ciekawe propozycje. Pierwsza to "Rodzina Addamsów 2", animacja pełna mistrzowskiego poczucia humoru, charakterystycznych postaci i mnóstwa zabawnych sytuacji. "Ron Usterka" wyzwala natomiast nie tylko łzy radości, ale też solidną porcję refleksji. Dialogi bohaterów wywołujące salwy śmiechu na kinowej sali, ciepła opowieść pełna zwrotów akcji i mądry przekaz – absolutne "must-see" dla całej rodziny.

Propozycja numer trzy – "Mój przyjaciel wampir" – brzmi groźnie, lecz w rzeczywistości kusi widzów, którzy ukończyli czwarty rok życia. Mały Wampirek od stuleci mieszka w tym samym nawiedzonym domu. Chociaż każdego dnia może liczyć na towarzystwo wesołej ferajny straszydeł, tak naprawdę bywa potwornie samotny. W tej sytuacji ma tylko jedno marzenie – pójść do szkoły i poznać inne dzieci. Niestety, rodzice nie pozwalają mu opuszczać rezydencji, twierdząc, że świat na zewnętrz pełen jest niebezpieczeństw. Oj, chyba ich nie posłucha…

31 października o godzinie 10:30 w kinach Helios na najmłodszych widzów czekać będzie natomiast "Strażak Sam". Zestaw aż pięciu bajek, konkursy i zabawy w kinowej sali oraz rewelacyjne Łamigłówki HelioSówki, wymagające spostrzegawczości, refleksu i sprawności - to wszystko czeka w kinach należących do Agory.

A co dla dorosłych?

A wracając do repertuaru dla starszych widzów... "Venom 2: Carnage" opowiada o dziennikarzu, którego ciało w wyniku eksperymentu scaliło się z obcą formą życia – Venomem. W drugiej części poznamy Carnage’a (Woody Harrelson). To jeden z najbardziej znanych czarnych charakterów Marvela. Reżyserem filmu jest Andy Serkis.

W poniedziałek 1 listopada w części kin Helios będzie można obejrzeć refleksyjny obraz "Poufne lekcje perskiego", dramat wyświetlany w ramach Kina Konesera. Nagrodzony przez festiwalową publiczność film Vadima Perelmana, reżysera wielokrotnie docenianego przez krytykę, to mistrzowsko zrealizowana, niebanalna opowieść o tym, jak zbieg okoliczności i fanaberia ratują życie. Na wybranych ekranach Heliosa, także w ramach Kina Konesera, zobaczyć będzie można także fabułę "Wszyscy święci New Jersey". Film jest prequelem przełomowego serialu "Rodzina Soprano". Młody Anthony dorasta w jednej z najbardziej burzliwych epok w historii Newark, stając się mężczyzną w chwili, gdy rywalizujący gangsterzy zaczynają rzucać wyzwanie wszechpotężnej rodzinie przestępczej DiMeo. Jeszcze w innych salach można będzie trafić na filmy "Gagarine" lub "A-ha".

Oczywiście, nadal można oglądać "Nie czas umierać" - kolejną przygodę Jamesa Bonda, a także "Diunę" – historię Paula Atreidesa, któremu pisane jest wspaniałe przeznaczenie. Najpierw musi jednak udać się na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, aby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach. Na fanów dramatu połączonego z solidną dawką akcji czeka natomiast "Furioza", pokazująca świat kibiców – chuliganów i kobiet, które pozostają z nimi w związkach. Na brawa zasługuje doskonała gra Mateusza Damięckiego i partnerujących mu Weroniki Książkiewicz oraz Mateusza Banasiuka.

Więcej o filmach przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W tym tygodniu z ukraińskim dubbingiem można obejrzeć "Diunę" i "Rona Usterkę" (w Warszawie, cały tydzień) oraz "Poroże" i "Venoma" w siedmiu lokalizacjach:

  • Warszawa (cały tydzień)
  • Poznań (tylko niedziela)
  • Łódź (tylko niedziela)
  • Wrocław Magnolia Park (tylko niedziela)
  • Gdańsk Forum (tylko niedziela)
  • Szczecin Kupiec (tylko niedziela)
  • Bielsko-Biała (tylko niedziela)

A na miłośników Halloween 29 i 31 października czekają nocne maratony filmowe z horrorami.