Horrory - Netflix 2021. Poznaj tytuły najbardziej przerażających filmów, które warto zobaczyć

Horrory na Netflixie będą doskonałym wyborem na Halloween. 2021 rok zaskoczył widzów kilkoma interesującymi produkcjami. Poznaj tytuły najnowszych i najlepszych filmów grozy.

Straszne horrory - Netflix. Trylogia "Ulica Strachu"

Straszne horrory Netflixa z 2021 roku? Jeśli szukasz najnowszych produkcji, które będą w stanie Cię przestraszyć, zapoznaj się koniecznie z trzema filmami w reżyserii Leigh Janiak – "Ulica Strachu – część 1: 1994", "Ulica Strachu - część 2: 1978" i "Ulica Strachu - część 3: 1666". Mroczna trylogia została stworzona na podstawie serii książek autorstwa R.L. Stine'a. Znajdź w sobie odwagę, by odwiedzić miasteczko Shadyside i poznaj grupę nastolatków, którzy zostaną zmuszeni do walki z tajemniczą, straszliwą siłą, terroryzującą mieszkańców tego miejsca od ponad 300 lat.

Najstraszniejsze horrory na Netflixie z 2021 roku

Najstraszniejsze horrory na Netflixie warte obejrzenia to także kilka innych flagowych produkcji od platformy. Poszukując najnowszych tytułów, które dadzą Ci okazję do dobrej rozrywki w Halloween, zwróć uwagę na poniżej wymienione propozycje:   

"Co widać i słychać", reż. Shari Springer Berman i Robert Pulcini

Catherine Clare (Amanda Seyfried) przenosi się wraz z mężem Georgem (James Norton) do małego miasteczka. Wkrótce w jej życiu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Kobieta odkrywa, że zarówno jej mąż, jak i nowy dom, skrywają niebezpieczne sekrety.

"Krwawe niebo", reż. Peter Thorwarth

Kobieta cierpiąca na tajemniczą chorobę udaje się wraz z synkiem w podróż samolotem. Na pokład maszyny wsiadają również terroryści. Matka musi ujawnić swoją mroczną tajemnicę, by ratować dziecko.

"Klasyczny horror", reż. Roberto De Feo i Paolo Strippoli

Klimatyczny, trzymający w napięciu horror przedstawia historię grupy nieznajomych. Bohaterowie udają się w podróż na południe Włoch. Jak się okazuje, w głębi lasu czeka na nich wielkie niebezpieczeństwo.

"Kingdom: Ashin of the North", reż. Seong-hun Kim

Ashin (Ji-hyun Jun) i jej ojciec osiedlają się wraz ze swoim plemieniem w Joseonie. Wkrótce bohaterowie spotykają się z tajemniczą zarazą, a Ashin staje się mścicielką, poszukującą sprawiedliwości za śmierć bliskich.

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

"W lesie dziś nie zaśnie nikt 2", reż. Bartosz M. Kowalski

Na Netflixie jest już dostępny sequel polskiego slashera w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego. "W lesie dziś nie zaśnie nikt 2" skupia się na postaci Adasia (Mateusz Więcławek), młodego policjanta z wsi na Podlasiu. Nieśmiały chłopak poszukuje swojego miejsca w świecie i stara się zwrócić na siebie uwagę pięknej Wanessy.

"Ktoś jest w Twoim domu", reż. Patrick Brice

"Ktoś jest w Twoim domu" to propozycja, która może przypaść do gustu miłośnikom slasherów. Makani (Sydney Park) przenosi się z Hawajów do miasteczka w Nebrasce. Dziewczyna ma tam ukończyć szkołę średnią. Już niebawem uczniów liceum Osborne High zaczyna nękać morderca, chcący wyjawiać sekrety swoich ofiar. Grupa szkolnych wyrzutków postanawia odkryć tożsamość prześladowcy.  

"Armia umarłych", reż. Zack Snyder

Jeśli szukasz opowieści grozy, w której nie zabraknie krwiożerczej hordy zombie, nie pożałujesz, sięgając po "Armię umarłych" w reżyserii Zacka Snydera. Zwariowana historia przedstawia losy grupy śmiałków, którzy podejmują się wyjątkowo ryzykownego zadania. Stawka jest jednak wysoka. Bohaterowie muszą włamać się do skarbca w objętym kwarantanną Las Vegas, będącym fortecą krwiożerczych zombie. Na wykonanie misji pozostają jedynie 32 godziny – po upływie tego czasu miasto zostanie zniszczone. Idealna propozycja dla fanów zombie, kina akcji i lekkiej rozrywki.

Horrory: Netflix i ranking 2021 – 10 najlepszych filmów grozy, które obecnie obejrzysz na platformie

Interesują Cię najlepsze horrory Netflixa? Ranking 2021 pozwoli Ci sprawdzić, które produkcje zasługują na szczególną uwagę, zwłaszcza w halloweenowy wieczór. Wśród najlepszych propozycji nie mogło zabraknąć prawdziwych klasyków, które obecnie można obejrzeć na platformie. Jeśli lubisz stare horrory, koniecznie skuś się na seans z "Lśnieniem", znajdź w sobie odwagę by poznać historię z "Wioski przeklętych" lub zdecyduj się na jeden z najpopularniejszych slasherów, czyli "Halloween" z 1978 roku. Miłośnicy starszych produkcji nie mogą również przejść obojętnie obok przerażającego "Dead silence" w reżyserii Jamesa Wana czy trzymającego w napięciu "Rytuału" z Anthonym Hopkinsem. Jeśli wolisz nieco nowsze filmy poznaj sekret "Doktora Sen" lub obejrzyj "Upiorne opowieści po zmroku". Jedną z nowszych produkcji, która również może Cię zainteresować, jest "Mother!" z Jennifer Lawrence.

Ranking horrorów, które warto obejrzeć w Halloween:

  • "Lśnienie", reż. Stanley Kubrick (1980)
  • "Obecność", reż. James Wan (2013)
  • "Doktor Sen", reż. Mike Flanagan (2019)
  • "Halloween", reż. John Carpenter (1978)
  • "Rytuał", reż. Mikael Håfström (2011)
  • "Mother!", reż. Darren Aronofsky (2017)
  • "Piątek 13-ego", reż. Marcus Nispel (2009)
  • "Dead silence", reż. James Wan (2007)
  • "Wioska przeklętych", reż. John Carpenter (1995)
  • "Upiorne opowieści po zmroku", reż. André Øvredal (2019)

Zobacz też: Stephen King: książki mistrza horroru. Które filmy na podstawie Kinga wybrać na Halloween?

Więcej o: