Horrory na Apple TV. Najlepsze horrory na Halloween, które warto obejrzeć

Horrory na Apple TV to idealne rozwiązanie na jesienne wieczory czy zbliżające się, coraz popularniejsze w Polsce, Halloween 2021. Jeżeli nie masz akurat w planach zbierania cukierków, to warto rozważyć świętowanie tego dnia na kanapie przed telewizorem przy dobrym filmie grozy. Jakie horrory na Apple TV warto obejrzeć?

Straszne horrory na Apple TV - co koniecznie trzeba obejrzeć?

Doskonałym pomysłem na spędzenie Halloween 2021 są straszne horrory na Apple TV. Ranking 2021 najpopularniejszych filmów grozy otwiera produkcja pt. "To", której reżyserem jest Andy Muschietti.

''To'' (2017) Andy Muschietti

''To'', czyli w wersji anglojęzycznej ''It'', to horror, który w ostatnich latach przyciągnął do kin wiele osób. Jest to produkcja, która powstała na podstawie książki Stephena Kinga, wyreżyserowana przez Andy’ego Muschietti. Muschietti w przeszłości miał już do czynienia z filmami grozy, jednak nie były one na tym poziomie, który udało mu się osiągnąć tym razem. Horror zabiera nas na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych do wysuniętego na północ stanu Maine. Tam w miasteczku Derry dzieją się straszne wydarzenia - w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci. Grupa młodych przyjaciół, będzie musiała połączyć siły, nie tylko po to, aby przeżyć, ale również by walczyć z przerażającym klaunem zamieszkującym kanały znajdujące się pod miastem. Pennywise, bo tak się właśnie nazywa wspomniany klaun, to stwór o nadprzyrodzonych mocach, który zmusi dzieci do walki z ich największymi lękami. Warto również wspomnieć, że w 2019 roku pojawił się sequel o nazwie ''To – Rozdział 2''.

Najstraszniejsze horrory na Apple TV - przygotuj się na seans pełen wrażeń

Najstraszniejsze horrory na Apple TV? Film "Zakonnica'', za którego reżyserię odpowiedzialny jest Corin Hardy, zdecydowanie zasługuje na miano jednego z nich.

''Zakonnica'' (2018) Corin Hardy 

Fani filmów grozy na pewno kojarzą postać demonicznej zakonnicy z ''Obecności 2''. Film ''Zakonnica'' w reżyserii Corin’a Hardy, przybliża nam historię tej postaci. Cała opowieść rozpoczyna się jednak od księdza Burke, który wraz z siostrą Irene, zostaje wysłany przez władze Watykanu do Rumunii, gdzie razem mają zbadać sprawę śmierci siostry zakonnej. Do zespołu na miejscu dołącza mężczyzna, który znalazł ciało zakonnicy. Cała trójka odkryje tajemnicze sekrety klasztoru oraz będzie musiała stoczyć walkę nie tylko z przerażającą zakonnicą, ale również z własnymi demonami. Sam film jest świetną produkcją, jeżeli jesteśmy gotowi na mniej porywającą fabułę a więcej momentów, które mogą nas nieźle przestraszyć, a takich w "Zakonnicy'' na pewno nie brakuje.

Horrory na Apple TV warte obejrzenia. Poznaj przerażające filmy grozy

Które jeszcze horrory na Apple TV są warte obejrzenia?

''Paranormal Activity'' (2007-2015)

''Paranormal Activity'' to jedna z najbardziej popularnych serii filmów grozy na świecie. Jeżeli nie masz żadnych planów na halloweenowy wieczór to spędzenie go z tymi sześcioma filmami może być właściwym rozwiązaniem. Coś, co wyróżnia tę serię spośród innych filmów grozy to niepowtarzalny klimat i format, a to wszystko za sprawą Orena Peli. Jest to człowiek, który pierwszy film z serii sam napisał, wyreżyserował, edytował, zmontował, a do tego wszystkiego użył kamery średniej jakości, która nagrywała ujęcia ze statywu. Ówcześnie budżet filmu wynosił około 15 tysięcy dolarów, a dziś jest to jedna z najpopularniejszych serii filmów grozy na świecie.

Zobacz też: Horrory na HBO GO 2021 - przerażające historie, w sam raz na nadchodzące Halloween

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe
Więcej o: