Horrory z lat 90. - poznaj najstraszniejsze produkcje z tamtych lat

Horrory z lat 90. działają na wyobraźnię, wywołując strach w najmniej oczekiwanych scenach. Sprawdź, które z nich widziałeś, a które powinny się znaleźć w kolejce Twoich filmów do obejrzenia w najbliższej przyszłości.

Horrory z lat 90.: ranking najlepszych filmów, które budzą strach

Ranking horrorów z lat 90. pełen jest imponujących produkcji o kultowym znaczeniu dla tego gatunku. Możesz być pewny, że wśród wywołujących dreszcze filmów, idealnych na wieczorny seans, powinny się znaleźć także horrory z lat 90. Lista tych najlepszych znajduje się poniżej:

  1. "Jeździec bez głowy", reż. Tim Burton, 1999
  2. "Wywiad z wampirem", reż. Neil Jordan, 1994
  3. "Dracula", reż. Francis Ford Coppola, 1992
  4. "Blair Witch Project", reż. Daniel Myrick, 1999
  5. "Krzyk", reż. Wes Craven, 1996
  6. "Koszmar minionego lata", reż. Jim Gillespie, 1997
  7. "Candyman", reż. Bernard Rose, 1992
  8. "Wstrząsy", reż. Ron Underwood, 1990
  9. "Noc żywych trupów", reż. Tom Savini, 1990
  10. "Wilk", reż. Mike Nichols, 1994

Najstraszniejsze horrory z lat 90. – one naprawdę Cię przerażą

Najstraszniejsze horrory z lat 90. potrafią przyprawić o szybsze bicie serca także dziś. Zobacz, które z tamtejszych produkcji mogą naprawdę sprowokować Twój strach.

"Krzyk"

Woodsboro to niewielkie miasteczko, w którym panuje spokój. Niestety, sielanka zostaje przerwana wraz z brutalnym zabójstwem Casey Becker (Drew Barrymore) i jej chłopaka. Oboje giną z rąk zamaskowanego sprawcy, który sprawia wrażenie, jakby doskonale znał ofiary. Na tym jednak się nie kończy. Już wkrótce inna nastolatka, Sidney Prescott (Neve Campbell), odbiera telefon, z którego wynika, że teraz to ona znalazła się na celowniku zabójcy.

"Koszmar minionego lata"

Czworo przyjaciół, Julie (Jennifer Love Hewitt), Helen (Sarah Michelle Gellar), Barry (Ryan Phillippe) oraz Ray (Freddie Prinze Jr.) nocą wracają z imprezy. Wtedy też przypadkiem potrącają nieznajomego. Przestraszeni, a zarazem przekonani, że ofiara wypadku nie żyje, przyjaciele postanawiają pozbyć się zwłok, wrzucając je do oceanu, obiecując sobie nawzajem, że zapomną o tym, co się zdarzyło. Rok później do Julie dociera wiadomość, że ktoś doskonale wie, co zaszło tej pamiętnej nocy.

"Candyman"

Helen Lyle (Virginia Madsen), studentka z Chicago, ma napisać pracę magisterską dotyczącą współczesnego folkloru. Dziewczyna postanawia zebrać materiały na ten temat, przeprowadzając rozmowy z innymi studentami i dopytując o legendy oraz przesądy, jakie poznali. Choć z początku cała sytuacja jest dość zabawna, wszystko zmienia się, gdy Helen słyszy opowieść o Candymanie, przerażającym duchu mężczyzny z hakiem, który ma nawiedzać pewien blok w szemranej dzielnicy. Podekscytowana dziewczyna postanawia wybrać się na miejsce związane z tą historią. Wbrew jej oczekiwaniom, Candyman okazuje się prawdziwy i właśnie zostaje przebudzony, by znów mordować.

Horrory z lat 90. warte obejrzenia – nie przegap tych tytułów

Horrory z lat 90. warte obejrzenia to kultowe produkcje. Niektóre spośród nich mają w sobie sporo elementów fantastyki, niejednokrotnie wysuwających się na pierwszy plan. Które warto zobaczyć?

"Jeździec bez głowy"

Do niewielkiej osady Sleepy Hollow dociera Ichabod Crane (Johnny Depp), policjant, mający przyjrzeć się sprawie niewyjaśnionych morderstw, jakie mają miejsce w okolicy. Mieszkańcy są przekonani, że odpowiedzialny za zbrodnie jest Jeździec bez głowy, który na co dzień przebywa gdzieś w okolicznym lesie. Policjant jest jedyną osobą, która nie dopuszcza do siebie myśli, by we wszystko były wmieszane siły nadprzyrodzone. Przychylność w osadzie okazuje mu wyłącznie Katrina Van Tassel (Christina Ricci). To z jej pomocą będzie próbował zgłębić miejscowe sekrety.

"Wywiad z wampirem"

Pewien reporter (Christien Slater) godzi się na niecodzienną rozmowę – postanawia przeprowadzić wywiad z wampirem. Louis (Brad Pitt), który zgodził się z nim spotkać, opowiada mu o swoim życiu i zdradza, w jaki sposób utracił człowieczeństwo. Wspomina o swoim stwórcy, Lestacie (Tom Cruise), a także małej dziewczynce, Claudii (Kirsten Dunst), która także podzieliła ich los. Podekscytowany reporter nie wie, że słuchając wampira, tak naprawdę igra z ogniem.

"Wilk"

Will Randall (Jack Nicholson) to wiecznie podenerwowany, nieco zgorzkniały pracownik wydawnictwa, który nie do końca radzi sobie z nakładaną na niego presją. Którejś zimowej nocy przypadkiem potrąca wilka, a kiedy chce go pozbierać, ten niespodziewanie go gryzie. Po tym wydarzeniu w Willa wstępuje nowa energia. Co więcej, jego zmysły stają się znacznie bardziej wyczulone niż do tej pory. Coraz częściej zwraca też uwagę atrakcyjnych kobiet, takich jak Laura (Michelle Pfeiffer). Sęk w tym, że mężczyzna powoli nabiera też wilczych cech.

Zobacz też: Horrory 2021 - poznaj tytuły 10 najnowszych filmów, których nie będziesz chciał obejrzeć w samotności

Więcej o: