Horrory na HBO GO 2021 - przerażające historie, w sam raz na nadchodzące Halloween

Horrory na HBO GO 2021 to propozycje, których lepiej nie oglądać samemu. Poznaj tytuły filmowych opowieści grozy, wartych obejrzenia na popularnym serwisie streamingowym.

Najstraszniejsze horrory na HBO GO – tytuły, do których chętnie powrócisz

Straszne horrory na HBO GO to zarówno nowsze, jak i te nieco starsze produkcje, do których każdy chętnie powraca. Szukając trzymających w napięciu historii, warto sięgnąć po dobrze znane tytuły, takie, jak klasyczny slasher w reżyserii Wesa Cravena – "Krzyk" czy doceniony przez sympatyków zombie "Świt żywych trupów" Zacka Snydera. Przekonaj się, które najstraszniejsze horrory na HBO GO warto zobaczyć.

"Krzyk", reż. Wes Craven (1996)

W miasteczku Woodsboro życie toczyło się spokojnie, wszystko jednak zmieniło się wraz z brutalną zbrodnią. Młoda dziewczyna wraz z chłopakiem zostają zamordowani przez tajemniczego sprawcę w masce, a w okolicy wybucha panika. Wszystko wskazuje na to, że jego kolejną ofiarą ma być Sydney Prescott (Neve Campbell).

"Świt żywych trupów", reż. Zack Snyder (2004)

W świecie opanowanym przez ożywionych umarłych trudno znaleźć bezpieczne miejsce. Wśród osób, którym udało się ujść z życiem jest pielęgniarka, Ana Clark (Sarah Polley). Kobieta po nietypowym dniu pracy w szpitalu musi uciekać z własnego domu, by ratować swoje życie. Ana, wraz z garstką kilku osób, skrywa się w opustoszałym szpitalu. Przetrwanie w nowej rzeczywistości okazuje się wyjątkowo trudne.

"Ziemia żywych trupów", reż. George A. Romero (2005)

Kolejna propozycja dla fanów zombie. Świat mierzy się z prawdziwą apokalipsą. Grupa ocalałych umacnia mury, pozostawiając nieumarłych po drugiej stronie. W mieście zaczyna dochodzić do podziałów – bogaci cieszą się luksusami w wieżach Findlre's Green, biedni natomiast mierzą się z życiem w nędzy. Ludzie zaczynają zapominać o czyhającym za murami zagrożeniu, jednak nieumarli nie zamierzają odpuszczać.

"Martwe Zło", reż. Fede Álvarez (2013)

Piątka przyjaciół trafia do miejsca, w którym czai się starożytne zło. Nieświadomi niczego bohaterowie powołują do życia niebezpieczne moce.

"Crimson Peak. Wzgórze krwi", reż. Guillermo del Toro (2015)

Młoda pisarka, Edith Cushing (Mia Wasikowska), przeprowadza się do starego, podniszczonego domu wraz z nowym mężem, Thomasem Sharpem (Tom Hiddleston). Już niebawem kobieta odkrywa mroczne sekrety, skrywane przez ukochanego i miejsce, w którym się znalazła.

Horrory na HBO GO warte obejrzenia – produkcje z ostatnich lat

Horrory na HBO GO warte obejrzenia to również głośne produkcje z ostatnich lat. Wśród nich odnajdziesz kontynuację "Lśnienia" z 1980 roku, czyli horror w reżyserii Mike’a Flanagana – "Doktor Sen". Z nowszych filmów grozy mogą zainteresować Cię również tytuły, takie jak "Zabawa w pochowanego" czy "Relikt".

"Doktor Sen", reż. Mike Flanagan (2019)

Wiele lat po wydarzeniach przedstawionych w "Lśnieniu", Dan Torrance (Ewan McGregor), spotyka na swojej drodze wyjątkową dziewczynkę, Abrę Stone (Kyliegh Curran). Mężczyzna musi uchronić ją przed wielkim niebezpieczeństwem.

Zobacz wideo Na Halloween - najbardziej przerażające postaci filmowe

"Zabawa w pochowanego", reż. Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett (2019)

Grace (Samara Weaving) jest szczęśliwą panną młodą. Rodzina jej wybranka zmusza kobietę do udziału w niebezpiecznej grze. Kto wyjdzie zwycięsko z krwawej rozgrywki?

"Płacząca kobieta", reż. Jayro Bustamante (2019)

Alma (María Mercedes Coroy) wraz z synami stają się ofiarami trwającego w Gwatemali konfliktu zbrojnego. Trzydzieści lat po śmierci rodziny przed sądem staje emerytowany generał, Enrique Monteverde (Julio Diaz). Mężczyzna jest odpowiedzialny za atak wojskowy, w którym zginęła Alma z dziećmi, jednak zostaje uniewinniony. Jeszcze tej samej nocy Enrique zaczyna słyszeć kobiecy płacz. Kiedy służba rodziny Monteverde odchodzi, w domu pojawia się tajemnicza gospodyni.

"Spontaniczni", reż. Brian Duffield (2020)

Horror science fiction to opowieść o uczniach z ostatniej klasy – Marze (Katherine Langford) i Dylanie (Charlie Plummer). Kiedy w ich liceum uczniowie z niewyjaśnionych przyczyn zaczynają eksplodować, dwójka bohaterów postanawia zacząć żyć pełnią życia – w końcu nie wiadomo, kiedy nadejdzie koniec.

"Relikt", reż. Natalie James (2020)

Starsza kobieta, Edna (Robyn Nevin), znika pewnego dnia z własnego domu. Na miejsce przyjeżdża jej córka Kay (Emily Mortimer) i wnuczka (Bella Heathcote), gdzie natrafiają na ślady, świadczące o tym, iż Edna zmagała się z demencją. Niespodziewanie starsza kobieta wraca do domu, jednak jej zachowanie zaczyna ulegać zmianie.

Horrory HBO GO – ranking 2021  

Najlepsze horrory HBO GO? Ranking 2021 umożliwi Ci odnalezienie najwyżej ocenianych produkcji. Zapoznaj się z listą horrorów, które obecnie odnajdziesz na HBO GO i zobacz, jak wyglądają oceny proponowanych tytułów według głosów z największej internetowej bazy filmowej – IMDb (Internet Movie Database).

  1. "Świt żywych trupów" – 7,3 IMDb
  2. "Doktor Sen" – 7,3 IMDb
  3. "Krzyk" – 7,3 IMDb
  4. "Zabawa w pochowanego" – 6,9 IMDb
  5. "Płacząca kobieta"– 6,6 IMDb
  6. "Crimson Peak. Wzgórze krwi" – 6,5/10 IMDb
  7. "Spontaniczni" – 6,5/10 IMDb
  8. "Martwe Zło" – 6,5/10 IMDb
  9. "Ziemia żywych trupów" – 6,2/10 IMDb
  10. "Relikt" – 6/10 IMDb

Zobacz też: Horrory z lat 80. - filmy dla osób, które lubią się bać

Więcej o: