Horrory na Amazon Prime Video 2021. Poznaj 3 najlepsze filmy grozy na Halloween

Horrory na Amazon Prime Video to dobry pomysł na spędzenie halloweenowego wieczoru, jeżeli akurat w tym roku nie planujesz zbierać cukierków w sąsiedztwie. Zobacz, jakie najstraszniejsze filmy grozy ma do zaoferowania platforma Amazonu.

Straszne horrory na Amazon Prime Video. Co polecamy na halloweenowy wieczór?

Halloween to idealny moment na straszne horrory na Amazon Prime Video. Ranking 2021 otwiera produkcja pt. ''Ciche Miejsce'', za reżyserię której odpowiada John Krasinski.

''Ciche Miejsce'' (2018) John Krasinski

Dla wszystkich lubiących klimaty post apokaliptyczne i science fiction ''Ciche Miejsce'' to pozycja obowiązkowa do obejrzenia. Film ten został wyreżyserowany przez Johna Krasinskiego, którego można kojarzyć między innymi z takich produkcji, jak ''The Office'', ''Jack Ryan'' czy ''To Skomplikowane''. W przypadku ''Cichego Miejsca'' Krasinski również wciela się w rolę jednego z głównych bohaterów Lee Abbota, który wraz ze swoją 5-osobową rodziną musi się dostosować do życia na Ziemi od kiedy pojawiły się na niej straszliwe stwory, które polują na wszystko, co wydaje dźwięk. Rodzinna Abbotów będzie musiała stworzyć zasady, które pozwolą im przetrwać w takim świecie. Sam film trzyma w napięciu do ostatnich scen, a miłośnicy jumpscare'ów na pewno się nie zawiodą, gdyż w tej produkcji jest ich mnóstwo. ''Ciche Miejsce'' zostało również doceniane przez wielu krytyków filmowych, otrzymując na różnych portalach wysokie oceny, wygrywając takie nagrody jak Saturny czy otrzymując nominację do Oscara za najlepszy montaż dźwięku. 

Horrory na Amazon Prime Video warte obejrzenia

Wśród horrorów na Amazon Prime Video, które są warte obejrzenia, z pewnością znajdzie się miejsce dla "World War Z''. O czym opowiada ten film grozy?

''World War Z'' (2013) Marc Forster

Zostajemy w post apokaliptycznym świecie, jednak w ''World War Z'' główni bohaterowie nie mierzą się z potworami, a klasycznymi zombie. Film ten ma do zaoferowania dość klasyczną historię, w której świat w jednej chwili zmienia się w całkowity chaos. Niezidentyfikowany wirus pojawia się nie wiadomo skąd i zmienia ludzi w zombie. Potęga pandemii sprawia, że upadają rządy i całe ziemskie życie, jakie dotychczas znali bohaterowie. Jednak nie wszyscy chcą się pogodzić z takim losem. Na czele tej grupy staje Garry Lane, grany przez Brada Pitt’a. Lane jest byłym śledczym ONZ, który postanawia w celu zapewnienia bezpieczeństwa swojej rodzinie, odkryć przyczyny pandemii i ją powstrzymać. Choć 'World War Z'' nie gwarantuje wielu momentów kiedy poczujemy ciarki czy podskoczymy ze strachu, fabuła na pewno spodoba się miłośnikom żywych trupów.

Najstraszniejsze horrory na Amazon Prime Video - propozycja nie tylko na Halloween

Najstraszniejsze horrory na Amazon Prime Video? ''Suspiria'' jest z pewnością jednym z nich.

''Suspiria'' (2018) Luca Guadagnino

Z post apokaliptycznego świata przenosimy się do niemieckiej, prestiżowej akademii tańca. Susie Bannion grana przez Dakotę Johnson, rozpoczyna naukę w tej szkole mniej więcej w tym samym czasie w którym w tajemniczych okolicznościach znika jedna z uczennic. Wraz z szybkimi postępami Susi ze szkoły znikają następne dziewczyny. Główna bohaterka razem ze swoją najlepszą przyjaciółką w końcu zaczynają nabierać podejrzeń do tego co naprawdę dzieje się w elitarnej szkole tańca. ''Suspiria'' to film wyreżyserowany przez Lukę Guadagnino, bazujący na filmie Dario Argento "Odgłosy" z 1977, jednak stworzony w bardziej przystępny sposób. Film ten z każdą minutą potrafi wciągać coraz bardziej, a zakończeniem nikt się nie zawiedzie.

Zobacz też: Horrory - Netflix 2021. Poznaj tytuły najbardziej przerażających filmów, które warto zobaczyć

Zobacz wideo Zobacz najnowszy odcinek Popkultury
Więcej o: