Kristen Stewart o Dianie i jej synach: Byli jak trójgłowe zwierzę

Kristen Stewart po światowej premierze filmu "Spencer" w Wenecji zbierała ogromne pochwały za swoją rolę. Teraz, gdy produkcja wchodzi do szerokiej dystrybucji, aktorka opowiedziała m.in. jak widzi relację księżnej Diany z jej synami - księciem Williamem i księciem Harrym.

W chwili, gdy Kristen Stewart dowiedziała się, że zagra Dianę w filmie "Spencer", zagłębiła się w biografie książkowe, serialowe i filmowe swojej postaci. W ramach przygotowań do roli aktorka oglądała dziesiątki nagrań i wywiadów z księżną, bo - jak sama stwierdziła - obawiała się, że "może to spieprzyć". Aktorka w jednej z rozmów na temat filmu przyznała, że nie znała dobrze historii Diany, okres przygotowań sprawił jednak, że bardzo ją podziwia i "nie może przestać o niej myśleć". Także o jej relacji z dziećmi. W rozmowie z "Entertainment Weekly" Stewart powiedziała:

Oglądanie jej, gdy dzieci są blisko, jest kluczowe. Byli jak trójgłowe zwierzę, rodzaj niepowstrzymanej energii.
Zobacz wideo "Spencer". Zwiastun nowego filmu o księżnej Dianie. Kristen Stewart w roli tytułowej

Kristen Stewart o Dianie: Nie chcesz zadzierać z mamami

Wiadomo, że William i Harry ze względu na swoje pochodzenie i ogromne zainteresowanie mediów Dianą byli często pod ostrzałem kamer i aparatów fotograficznych. Księżna z jednej strony starała się ich chronić, a z drugiej strony jak najczęściej dawać im możliwość cieszenia się dzieciństwem. Aktorka mówi w wywiadzie:

Nie chcesz zadzierać z mamami, po prostu tego nie rób. Myślę, że Diana czuła się tak autentyczna i tak bezwarunkowo sobą, kiedy była ze swoimi dziećmi...

Chociaż sama Stewart nie jest matką, twierdzi, że jest w stanie wczuć się w emocje związane z dziećmi. - Nie mogę powiedzieć z całą pewnością, że wiem, jak to jest być matką. Ale mam wszystkie naturalne uczucia. Jestem człowiekiem - mówi aktorka.

Więcej o filmach poczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Spencer" trafi do polskich kin 5 listopada. Film nie jest obrazem stricte biograficznym. Twórcy przedstawiają pewną wizję tego, jak mogły wyglądać wydarzenia w posiadłości Sandringham w czasie świat Bożego Narodzenia 1991 roku, kiedy Diana miała już wiedzieć, że jej małżeństwo chyli się ku końcowi. Obok Kristen Stewart w obsadzie znaleźli się m.in. Jack Farthing (książę Karol) i Stella Gonet (królowa Elżbieta).  

<<Reklama>> Biografia Księżnej Diany dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: