Sporo dobrych premier, ale nie tylko. Listopad w kinach Helios zaczyna się bardzo dobrze

Pierwsze dni listopada w kinach Helios to kilka świetnych premier, wydarzenia specjalne, a także "tytuły ostatniej szansy", które zdecydowanie warto zobaczyć na wielkim ekranie.

Najbliższy piątek, 5 listopada, we wszystkich kinach należących do Agory przynosi propozycję dwóch premier. Na początek kino akcji z Angeliną Jolie i Salmą Hayek – "Eternals", film który wprowadza do Kinowego Uniwersum Marvela nową, fascynującą drużynę superbohaterów. Grupa nieśmiertelnych wojowników, działających w cieniu od tysięcy lat, musi się ujawnić, by stawić czoło odwiecznym wrogom ludzkości – Dewiantom.

Zobacz wideo "Eternals" - film Marvela o historii nieśmiertelnej rasy. Premiera w listopadzie [ZWIASTUN]

Druga gorąca premiera pozwoli przenieść się natomiast w bardziej romantyczny wymiar kina. "To musi być miłość" przybliża miłosne perypetie trzech sióstr – Romy, Violi i Agaty – które połączył temat miłosnych dylematów. Gdy ich matka postanawia uciec z miasta i w samotności przemyśleć jeszcze raz decyzję o swoim ślubie, niespodziewanie dołączają do niej córki. Choć wspólny pobyt rozpoczynają na kanapie, dzieląc się przemyśleniami niczym Bridget Jones, w ramach rodzinnych obrad muszą finalnie zadecydować co dalej, ponieważ każda z nich przechodzi obecnie miłosne zawirowania. Co postanowią i czy ich faceci, w swojej totalnej niezdarności, odnajdą sposób, żeby odzyskać ich serca? Jeżeli tak, to zdecydowanie musi być miłość!

W wybranych kinach będzie można także zobaczyć "Spencer"  z Kristen Stewart w roli księżnej Diany. Film nie jest obrazem stricte biograficznym. Twórcy przedstawiają pewną wizję tego, jak mogły wyglądać wydarzenia ze świąt Bożego Narodzenia w posiadłości Sandringham w 1991 roku, gdy księżna podjęła decyzję o rozwodzie.

Inny film to "Śmierć Zygielbojma". Szmul Zygielbojm, członek polskiego rządu na uchodźstwie, w maju 1943 roku popełnia samobójstwo w Londynie. Dochodzenie prowadzone przez brytyjskiego koronera daje podstawy do poznania jego losu. Dochodzenie pokazuje, że samobójstwo było aktem rozpaczy z powodu obojętności państw alianckich na eksterminację Żydów.

W niektórych Heliosach premierę będzie miał też film nagrodzony na FPFF w Gdyni Złotymi Lwami - "Wszystkie nasze strachy". Daniel - artysta, katolik i aktywista - po samobójstwie przyjaciółki chce w rodzinnej wsi zorganizować drogę krzyżową w jej intencji. W filmie opartym na faktach główną rolę gra Dawid Ogrodnik.

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co dla dzieciaków? Jakie pokazy specjalne?

Podczas weekendu oczywiście nie zabraknie propozycji dla najmłodszych widzów, którym Helios zapewni zasłużony odpoczynek od trudów przedszkola czy szkoły. 6 i 7 listopada, o godzinie 10:30, dzieci rozbawi przedpremierowy pokaz filmu "Pszczółka Maja: Mały Wielki Skarb". Jak dobrze wiemy, Maja to ulubienica najmłodszych, a projekcjom towarzyszyć będą zabawy i konkursy. Inną, równie ciekawą propozycją dla młodszej widowni, jest "Ron Usterka" – mądra animacja, opowieść o przyjaźni między chłopcem a robotem, pełna niesamowitych zwrotów akcji.

W poniedziałek, 8 listopada, w wybranych kinach Helios w ramach cyklu Kino Konesera o godzinie 18:00, wyświetlona zostanie komedia "Jeźdźcy sprawiedliwości". Markus (Mads Mikkelsen) wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu, kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk. Wraz z dwójką ekscentrycznych przyjaciół przekonuje on Markusa, że katastrofa pociągu była starannie zaplanowanym zamachem. Kiedy udaje im się zebrać dowody, pozostaje tylko jedno: odwet.

11 listopada to dzień dwóch odmiennych propozycji filmowych. Pierwsza – dramat "Wyszyński – zemsta czy przebaczenie" – wyświetlona zostanie w ramach projektu Kultura Dostępna o godzinie 13:00 oraz 18:00. Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Wojenna rzeczywistość stanowi dla Wyszyńskiego walkę o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak wybaczać w wojennej codzienności?

Druga produkcja, z przeciwległego bieguna, to obraz Patryka Vegi zatytułowany "Pitbull". Kiedy podłożony na stacji paliw ładunek wybuchowy zabija policyjnego sapera, komendant główny policji przydziela do sprawy Gebelsa z wydziału ds. zabójstw. Śledztwo prowadzi go na trop przestępcy ze zbrojnego ramienia grupy Pershinga – konstruktora bomb i porywacza, stojącego za dziesiątkami zamachów i ponad setką porwań w Polsce. Konfrontacja przeradza się w regularną wojnę. Po latach syn Gebelsa, Jarek, który jest studentem informatyki na politechnice, wraz z kolegami znajduje ryzykowny sposób na szybki zarobek i zaczyna dokonywać włamań do willi bogatych ludzi. Pech chce, że którejś nocy wybiera niewłaściwy dom, a Gebels… musi wsadzić do więzienia własne dziecko.

11 listopada w wybranych kinach będzie też można już zobaczyć "Bo we mnie jest seks" - opowieść o Kalinie Jędrusik z Marią Dębską w roli głównej. Aktorka została za tę rolę nagrodzona na festiwalu filmowym w GDyni.

Nadrabiamy zaległości

Nadchodzące dni to również odpowiedni moment na nadrobienie kinowych zaległości, czyli zapoznanie się z tytułami goszczącymi na wielkim ekranie już od jakiegoś czasu. "Diuna", obraz z gatunku science fiction, opowiada historię niezwykłej podróży Paula Atreidesa. Temu utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków... Druga propozycja, w podobnym gatunku, nosi tytuł "Venom 2: Carnage". Venom to jedna z najważniejszych, najbardziej złożonych postaci Marvela. Opowiada o dziennikarzu Eddiem Brocku (Tom Hardy), którego ciało w wyniku eksperymentu scaliło się z obcą formą życia – tytułowym Venomem. W drugiej części poznamy Carnage’a (Woody Harrelson).

Na fanów dramatu połączonego z odpowiednią dawką akcji czeka polska produkcja "Furioza", przybliżająca świat kibiców – ultrasów, chuliganów i kobiet, które pozostają z nimi w związkach. Wśród odtwórców głównych ról zobaczymy Mateusza Damięckiego, Weronikę Książkiewicz oraz Mateusza Banasiuka.

W tym tygodniu z dubbingiem ukraińskim będzie można zobaczyć "Eternals":

  • Warszawa (cały tydzień)
  • Poznań (tylko niedziela)
  • Łódź (tylko niedziela)
  • Wrocław Magnolia Park (tylko niedziela)
  • Wrocław Bielany (tylko niedziela)
  • Gdańsk Forum (tylko niedziela)
  • Szczecin Kupiec (tylko niedziela)
  • Bielsko-Biała (tylko niedziela)
Więcej o: