"Goldeneye 007" - zniesiono zakaz sprzedaży gry w Niemczech. Po 24 latach

Po 24 latach zniesiono zakaz sprzedaży gry "Goldeneye 007" w Niemczech. Spekuluje się, że może to oznaczać, iż gra pojawi się w wersji na Nintendo Switch Online lub innej platformie.

"Goldeneye 007" właściwie od momentu premiery w 1997 roku znajdował się na liście Niemieckiej Federalnej Komisji Rewizyjnej ds. Mediów Szkodliwych dla Nieletnich, ale Schnittberichte.com informuje, że zakaz został niedawno usunięty. To oznacza, że reklamowanie i sprzedaż w sklepach w Niemczech gry jest teraz legalne.

The Book of Boba FettWielu twierdzi, że to on jest najlepszym, co dały nam Gwiezdne wojny. Boba Fett

Zakaz zniesiony rok wcześniej niż można się było spodziewać

IGN.com zwraca uwagę, że standardowo takiej weryfikacji dokonuje się po 25 latach automatycznie, więc decyzja wydana rok wcześniej może sugerować lobbowanie w sprawie "Goldeneye 007". Niektórzy już cieszą się, że będą mogli zagrać w grę na nowoczesnych platformach, ale dziennikarze studzą zapał. Pozostaje m.in. kwestia negocjacji praw do licencji Jamesa Bonda i być może wizerunków aktorów, które pojawiają się w "Goldeneye 007" w formie cyfrowej (to m.in. Pierce Brosnan).

"Goldeneye 007" to oczywiście gra inspirowana pierwszym filmem o Jamesie Bondzie, w którym tytułową rolę zagrał właśnie Pierce Brosnan. Później pojawił się jeszcze jako 007 trzykrotnie ("Jutro nie umiera nigdy", "Świat to za mało" i "Śmierć nadejdzie jutro"). W 2006 roku zastąpił go w serii Daniel Craig (w kinach można jeszcze oglądać "Nie czas umierać").

Zobacz wideo Dlaczego tyle czekaliśmy na kolejną część przygód Jamesa Bonda? Winna nie tylko pandemia

Więcej informacji ze świata gier i filmu znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kanye West - jego utwór otwiera zestawienie"Rolling Stone" aktualizuje listę 500 piosenek wszech czasów. Pierwszy raz od 17 lat

"Goldeneye" miał premierę w 1995 roku, w obsadzie znalazła się również Polka Izabella Scorupco. Piosenkę tytułową, która zdobyła niemniejszą popularność niż film, nagrała Tina Turner. Tytułowe "Złote Oko" to nowa rosyjska broń kosmiczna, która dzięki sygnałom z Ziemi może wysłać w dowolne jej miejsce niszczący impuls elektromagnetyczny. James Bond w związku z tym urządzeniem po latach musi wrócić do kompleksu naukowo-wojskowego, który znajduje się na północ od Archangielska w Rosji i w którym stracił współpracownika - agenta 006, Aleca Trevelyana.     

Więcej o: