Ryan Reynolds - filmy z aktorem, które szczególnie cenimy

Z jakich produkcji znany jest Ryan Reynolds? Filmy z kanadyjskim aktorem to nie tylko komedie, chociaż to one dały mu sławę. Ostatnio dobre recenzje zebrał za rolę w obrazie ''Free Guy''.

Najciekawsze filmy z Ryanem Reynoldsem. Początki kariery

Które filmy z Ryanem Reynoldsem szczególnie utkwiły w pamięci widzów? Z pewnością komedie i seriale pokroju ''Oni, ona i pizzeria''. Początki aktorskie urodzonego w Vancouver (1976) Ryana Reynoldsa przypadły na okres, gdy miał już ukończone 17 lat. Pierwsze role z 1993 r. wyrobiły mu jednak pewną pozycję na rynku początkujących aktorów w Kanadzie i nominację do nagrody dla młodych talentów. Gdzie grał wówczas Ryan Reynolds? Filmy z jego udziałem to przede wszystkim seriale i produkcje telewizyjne, w których pojawiał się bardzo często. W filmie ''Naznaczona'' pojawił się obok Glenn Close.    

Filmy o psach Netflix. Kadr z filmu ,,Mój przyjaciel Hachiko' Richard Gere. Filmy z aktorem, które trzeba poznać

Ryan Reynolds – filmy, które dały mu sławę

Które produkcje sprawiły, że widzowie poza Kanadą dowiedzieli się kim jest Ryan Reynolds? Filmy i seriale, które dały mu rozpoznawalność, to przede wszystkim ''Poszukiwana'' i wspomniany już sitcom ''Oni, ona i pizzeria''. Ostatnia produkcja była też swego czasu bardzo popularna w Polsce. Filmem, który trudno jest wyobrazić sobie bez kanadyjskiego aktora, bez wątpienia jest także ''Wieczny student''. Rola Vana Wildera, który od lat pozostaje studentem tylko dla hucznych imprez, była kojarzona z Reynoldsem przez lata.  

Ryan Reynolds - filmy romantyczne. ''Zostańmy przyjaciółmi''

Do jakich ról często był wybierany Ryan Reynolds? Filmy romantyczne zajmują ważne miejsce w jego biografii aktorskiej. Chociaż ''Zostańmy przyjaciółmi'' z 2005 r. nie jest bardzo wyszukanym kinem, to znalazło wielu fanów. Historia otyłego chłopaka, który wraca do rodzinnej miejscowości tylko po to, by zdobyć dawną miłość, wielu osobom przypadnie do gustu. Oczywiście grany przez Reynoldsa bohater powrócił gruntownie odmieniony. Jak kończy się fabuła? Warto przekonać się samemu.  

Ryan Reynolds - filmy. Komedie, które warto znać

Filmy komediowe z Ryanem Reynoldsem to produkcje, które najmocniej kojarzą się z kanadyjskim aktorem. ''Na pewno, być może'' to bardzo udany miks dramatu i komedii romantycznej. Grany przez Ryana Reynoldsa Will Hayes opowiada swojej córce o trzech miłościach, które miał w przeszłości. Po co to robi? Zadaniem dziewczynki jest odgadnięcie tego, która z kobiet jest jej matką. Na ekranie zobaczymy też Islę Fisher, Rachel Weisz i Elizabeth Banks. W ''Narzeczonym mimo woli'' z 2009 r. Ryan Reynolds zagrał z kolei u boku Sandry Bullock. Rola terroryzowanego przez swoją pracodawczynię Andre Paxtona spotkała się z doskonałymi ocenami. Jak skończyła się historia ich zaaranżowanego ślubu? Warto dowiedzieć się z filmu.

Jake Gyllenhaal w filmie 'Winni' Jake Gyllenhaal - filmy, które uczyniły go rozpoznawalnym

W jakich jeszcze rolach wystąpił Ryan Reynolds?

Wybrany przez ''People Magazine'' na najseksowniejszego mężczyznę roku 2008 Ryan Reynolds grał też w innych gatunkach kinowych. Mogliśmy go podziwiać w kinie superbohaterskim, horrorach, dramatach, filmach akcji i thrillerach. Były to m.in.:

  • ''Amityville'' (2005)
  • ''Świetliki w ogrodzie'' (2008)
  • ''X - Men geneza: Wolverine'' (2009)
  • ''Pogrzebany'' (2010)
  • ''Safe House'' (2012)
  • ''Złota Dama'' (2015)
  • ''Klucz do wieczności'' (2015)
  • ''Deadpool'' (2016)
  • ''Free Guy'' (2021)

Ryan Reynolds nie spoczął jednak na laurach. Obecnie oczekujemy na kolejne filmy z jego udziałem. Jeszcze w 2021 r. ukaże się ''Czerwona nota'', w której obok Reynoldsa zobaczymy Gal Gadot i Dwayne'a Johnsona. Również ''X-Force'' ma mieć premierę do końca roku.

Zobacz też: Keanu Reeves. Filmy ze słynnym aktorem, które trzeba znać

Zobacz wideo Popkultura odc. 90
Więcej o: