Śmiertelny wypadek na planie filmu "Rust". Według prawników zbrojmistrzyni to mógł być sabotaż

W sprawie tragicznego wypadku na planie filmu "Rust", w którym Alec Baldwin zastrzelił operatorkę Halynę Hutchins, głos zabrali prawnicy pracującej przy produkcji zbrojmistrzyni Hannah Gutierrez-Reed. Oświadczyli w środę, że wypadek mógł być wynikiem sabotażu.

Do śmiertelnego wypadku na planie filmu "Rust" doszło 21 października. Aktor Alec Baldwin nieumyślnie postrzelił dwie osoby z broni, która służyła jako rekwizyt podczas zdjęć. Reżyser Joel Souza został ranny przez strzał w ramię, a 42-letnia operatorka Halyna Hutchins zmarła wskutek postrzelenia w klatkę piersiową.

Zobacz wideo "Czerwona nota" - zwiastun. Gal Gadot, Ryan Reynolds i The Rock w najdroższym filmie Netflixa

"Rust". Czy wypadek na planie filmowym był sabotażem?

Funkcję zbrojmistrzyni na planie pełniła Hannah Gutierrez-Reed. 24-latka po raz pierwszy na temat tragicznego zdarzenia wypowiedziała się w piątek 29 października. Zapewniała, że nie doszło do zaniedbań, a broń oraz amunicja były zamykane podczas przerw między ujęciami. W oświadczeniu napisanym przez prawników Gutierrez-Reed znajduje się również informacja, że Hannah nigdy nie była świadkiem, aby ktoś strzelał z pistoletów znajdujących się na planie z użyciem ostrej amunicji i nie pozwoliłaby na to.

Więcej informacji ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak poinformował "Los Angeles Times", w środę 3 listopada prawnicy zbrojmistrzyni zasugerowali, że do wypadku mogło dojść z powodu sabotażu. Według nich ktoś umieścił naboje w pudełku z amunicją używaną do ładowania broni bohatera granego przez Baldwina.

Alec Baldwin po raz pierwszy od tragicznego wydarzenia na planie filmowym zabrał publicznie głos.Baldwin po raz pierwszy publicznie zabrał głos po tragedii na planie "Rust"

- Jaki inny cel niż spowodowanie wypadku na planie mogła mieć osoba, która to [podmianę naboi - red.] zrobiła? Nie mówimy, że ktokolwiek miał zamiar doprowadzić do tragedii, do zabójstwa,  ale chciał wywołać na planie wypadek związany z bezpieczeństwem. Uważamy, że tak właśnie się stało - powiedział Jason Bowls, prawnik 24-letniej zbrojmistrzyni.

Jaki był motyw sabotażu według prawników zbrojmistrzyni Gutierrez-Reed?

Zapytany w programie NBC "Today" o motyw sabotażu, Bowles odpowiedział, że ktoś chciał w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie z powodu warunków pracy przy filmie.

Wulkan Cumbre Vieja na La PalmieWulkan na La Palmie wciąż niebezpieczny. Pojawił się nowy otwór [GALERIA]

- Wiemy również, że ludzie opuszczali plan już dzień wcześniej. Powodem ich niezadowolenia była praca po 12-14 godzin dziennie. Nie zostały im zapewnione pokoje hotelowe na miejscu ani w okolicy. Musieli więc jeździć do Albuquerque i z powrotem, dlatego byli niezadowoleni - dodał.

W tej chwili nie wiadomo jeszcze, komu zostaną postawione zarzuty karne.

Więcej o: