Wypadek na planie filmu "Rust". Alec Baldwin: Policja powinna monitorować broń na planach filmowych

W związku ze śmiertelnym wypadkiem na planie filmu "Rust", Alec Baldwin wypowiedział się na temat używania broni. Jak napisał aktor w mediach społecznościowych: "Podczas każdej produkcji z użyciem broni, na planie powinien być obecny funkcjonariusz".

Od tragicznego wypadku na planie filmowym do produkcji "Rust" minęły ponad dwa tygodnie. W sprawie bezpieczeństwa przy kręceniu tego typu produkcji ponownie wypowiedział się Alec Baldwin. 

Zobacz wideo Reżyser "Można panikować" opowiada o nowym filmie "Nadzieja umiera ostatnia"

"Rust". Śmiertelny wypadek podczas produkcji filmu

21 października, podczas nagrywania jednej ze scen do westernu "Rust", amerykański aktor Alec Baldwin postrzelił nieświadomie dwie osoby. W broni, która miała służyć jako rekwizyt na planie, znajdowała się ostra amunicja. W wyniku postrzału w klatkę piersiową zmarła 42-letnia operatorka Halyna Hutchins. Drugą postrzeloną osobą był reżyser Joel Souza, który przeżył wypadek doznając urazu ramienia.

Baldwin po zdarzeniu niejednokrotnie zabierał głos w rozmowach z prasą. Podkreślał, że na planie filmowym pracowała dobra ekipa, która była zgrana. Dodał również, że szeryf z miasta Santa Fé w Nowym Meksyku zabronił mu rozmawiania o przebiegu śledztwa. Aktor dementował również informacje trafiające do opinii publicznej, które sugerowały, że na planie produkcji miały panować niebezpieczne warunki.

Więcej informacji w sprawie wypadku na planie filmowym "Rust" przeczytasz na Gazeta.pl

Komentarze i wypowiedzi Baldwina spotkały się z krytyką w oczach niektórych, jak np. prezesa firmy Reputation Management Consultants - Erica Schiffera. Ocenił on, że aktor powinien odsunąć się na jakiś czas od mediów i nie wypowiadać się w tej chwili publicznie o zaistniałej sytuacji. Dodał również, że Baldwin "Szkodzi sobie, kiedy tak sprowokowany próbuje się bronić w sposób, który dramatycznie przypomina styl, w jakim Donald Trump rozmawia z mediami".

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule Alec Baldwin "robi sobie niewyobrażalną krzywdę". Prawnicy oceniają sytuację po strzelaninie na planie "Rust".

Alec Baldwin o używaniu broni na planach filmowych

Ponownie głos w sprawie tragicznego zdarzenia Baldwin zabrał na swoim profilu na Twitterze w poniedziałek 8 listopada. W umieszczonym wpisie wspomniał, że na każdym planie filmowym, na którym dochodzi do użycia broni, powinien znajdować się policjant.

Na każdym planie filmowym/telewizyjnym, na którym używana jest broń, niezależnie od tego czy są to atrapy czy nie, powinien być funkcjonariusz policji, zatrudniony przez producentów typowo do monitorowania bezpieczeństwa związanego z bronią
 

Agencja Reuters po zdarzeniu na planie filmu poinformowała, że Hollywood rozważa wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa, aby w przyszłości nie doszło już nigdy do podobnej sytuacji.

Więcej o: