"Dom Gucci". Kiedy w kinach? Premiera już w tym tygodniu

"Dom Gucci" to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier filmowych tego roku. Film z Lady Gagą i Adamem Driverem w rolach głównych wzbudzał emocje na długo przed wejściem na ekrany, a im bliżej oficjalnego debiutu, tym więcej opinii krytyków. Sprawdź, kiedy w kinach pojawi się najnowsza produkcja Ridleya Scotta.

Pierwszy światowy pokaz filmu "Dom Gucci" odbył się 9 listopada w Londynie. Do amerykańskich kin nowa propozycja Ridleya Scotta wchodzi 24 listopada, natomiast w Polsce obejrzymy ją dwa dni później, od 26 listopada. O czym opowiada film?

Zobacz wideo "Planeta Singli. Osiem historii" to nie kalka z kina. Dostajemy dużą produkcję z plejadą polskich gwiazd

"Dom Gucci". Kiedy emocje biorą górę

Scenariusz do "Domu Gucci" napisali Becky Johnston i Roberto Bentivegna na podstawie książki Sary Gay Forden "Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku". Główną bohaterką filmu jest Patrizia Reggiani, była żona Maurizio Gucciego, która za pośrednictwem męża wdarła się do słynnego modowo-biznesowego imperium. Patricia i Maurizio byli razem przez 12 lat. Pewnego dnia Gucci oświadczył, że wyjeżdża w podróż służbową i nigdy już nie wrócił do domu.

Spadkobierca fortuny Guccich przeprowadził się wtedy do nowej kochanki. Płonąca ze wściekłości Patrizia zleciła jego zabójstwo - rankiem 27 marca 1995 Maurizio Gucci został zastrzelony, gdy wchodził do swojego biura. Reggiani została za to skazana na 29 lat więzienia. Dzieci twierdziły potem, że do tragedii doprowadził guz mózgu - usunięto go jednak trzy lata przed zabójstwem ich ojca. Media w trakcie głośnego procesu ochrzciły Patrizię Czarną Wdową. Kobieta spędziła w więzieniu 18 lat, zwolniono ją przedterminowo w 2016 roku. 

W rolę Patrizii Reggiani brawurowo wcieliła się Lady Gaga; kroku jako Maurizio Gucci dotrzymuje jej Adam Driver. Na ekranie zobaczymy także Ala Pacino w roli Aldo Gucciego, Jareda Leto w wybitnej charakteryzacji i roli Paolo Gucciego, a także Jeremy'ego Ironsa, który gra Rodolfo Gucciego. Obsadę tworzą również Salma Hayek, Jack Huston czy Reeve Carney. Warto nadmienić, że autorem zdjęć do "Domu Gucci" jest Dariusz Wolski. 

<<Reklama>> Ebook "Dom Gucci" dostępny jest w Publio.pl >>

Dom Gucci - plakat "Dom Gucci". Lady Gaga i Adam Driver w pierwszym, pełnym przepychu i emocji, zwiastunie

Więcej o: