"Dziewczyny z Dubaju", "Dom Gucci" i co jeszcze? Jest repertuar kin Helios

"Dziewczyny z Dubaju" Marii Sadowskiej i "Dom Gucci" Ridleya Scotta to dwie duże premiery tego tygodnia. Ale nie jedyne.

Piątkowa premiera filmu "Dziewczyny z Dubaju" jest wyczekiwana przez wielu widzów ze względu na kontrowersyjne zagadnienia. Scenariusz obrazu wyreżyserowanego przez Marię Sadowską oparty na prawdziwych wydarzeniach. Ma demaskować hipokryzję polskiego show-biznesu oraz ujawniać prawdę na temat tzw. afery dubajskiej, w którą zamieszane były zarówno celebrytki i modelki, jak i wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu czy sportu.

Więcej informacji na temat "Dziewczyn z Dubaju" znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wśród piątkowych premier na pewno uwagę zwraca "Dom Gucci" – obraz inspirowany szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji i zemsty, zwieńczone morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną. W rolach głównych: Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto i Al Pacino.

Zobacz wideo "House of Gucci" - Lady Gaga i Adam Driver w pierwszym zwiastunie

Ridley Scott Ridley Scott: "Blade Runner" i "Obcy" powrócą jako seriale

Piątkowa premiera "Nasze magiczne Encanto" to animacja. Film opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście – cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie (z wyjątkiem Mirabel) posiada wyjątkową moc uzdrawiania. Wyjątkowość dziewczynki może być jednak jedyną szansą na ocalenie Encanto… 8 listopada będzie można obejrzeć ukraińską wersję dubingu animacji w kinach: Bielsko-Biała, Gdańsk Forum, Łódź, Poznań, Szczecin Kupiec, Wrocław Bielany, Wrocław Magnolia Park. W Warszawie (Blue City) taka możliwość będzie przez cały tydzień.

Ciągle można oczywiście oglądać także historię Kaliny Jędrusik zatytułowaną "Bo we mnie jest seks". W roli głównej nagrodzona w Gdyni Maria Dębska, której partnerują między innymi Krzysztof Zalewski i Leszek Lichota. Rok 1962, Kalina Jędrusik ma łatkę skandalistki. Z mężem Stanisławem Dygatem prowadzą otwarty dom. Ich częstymi gośćmi są Jeremi Przybora, Kazimierz Kutz, Barbara Krafftówna oraz Lucek, młody kochanek Kaliny. Artystka na scenie gorszy kobiety, oczarowuje mężczyzn. Tymczasem jej nowy przełożony pragnie gorącego romansu…

W repertuarze jest także "Pitbull" Patryka Vegi - historia dobrze znanego Gebelsa, któremu towarzyszą nowi bohaterowie i nowe problemy. Tym razem stanie on przed sytuacją bez wyjścia, w której musi wsadzić własne dziecko do więzienia. Może być policjantem, który aresztuje przestępcę. Albo ojcem, który uratuje dziecko.

A co na pokazach specjalnych?

W ramach Filmowych Poranków Heliosa 28 listopada o godzinie 10:30 na wielkim ekranie królować będzie dzielny "Strażak Sam, cz. 3", a seansom towarzyszyć będą oczywiście konkursy, zabawy i przyznawanie odznak HelioSówki.

Dramat "Gagarine" będzie można zobaczyć z kolei w wybranych kinach Helios w ramach cyklu Kino Konesera 29 listopada o godzinie 18:00. 16-letni Youri spędził całe życie w paryskim kompleksie mieszkaniowym, będącym architektoniczną pozostałością po dawnej fascynacji komunizmem. Kiedy plany rozbiórki bloku i eksmisji jego społeczności stają się rzeczywistością, postanawia stawić temu opór…

Seanse cyklu Kultura Dostępna to natomiast "Zupa nic", który wyświetlony zostanie 2 grudnia o godzinie 13:00 oraz 18:00. Słodko-gorzka opowieść o świecie dobrze znanym nam wszystkim, za którym skrycie bądź otwarcie tęsknimy – za światem dzieciństwa. O dobry humor zadbali odtwórcy głównych ról: Adam Woronowicz, Kinga Preis, Ewa Wiśniewska i Katarzyna Kwiatkowska.

Podczas rodzinnych wakacji doszło do wypadku, w którym zginął ich 16-letni Jett Tajemnicza śmierć syna Johna Travolty. Co stało się 12 lat temu na Bahamach?

W nadchodzący weekend, na ekranach wybranych kin Helios, na najmłodszych widzów czekać będzie przedpremierowo "Clifford. Wielki czerwony pies". Ośmioletnia Emily Elizabeth marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny, nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka, znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku... Oj, będzie się działo!

Także przedpremierowo pokazany będzie film "Pogromcy duchów. Dziedzictwo". Film w reżyserii Jasona Reitmana to kolejny rozdział oryginalnego uniwersum Ghostbusters. Samotna matka z dwojgiem dzieci przybywa do małego miasteczka, gdzie odkrywają tajemnicze połączenie z oryginalnymi pogromcami duchów oraz sekretny spadek, który pozostawił im dziadek. W jednej z ról Paul Rudd.

Więcej o: