Nowi bohaterowie w "Koglu Moglu 4": Gram podstarzałego erotomana. To bardzo zgrabnie napisany scenariusz

- Zależy mi, żeby widz pokochał matkę Marlenki - mówi Dorota Stalińska, która wciela się w nową bohaterkę "Kogla Mogla" i tworzy elektryzujący duet z Katarzyną Skrzynecką. Oprócz niej do obsady dołączyli m.in. Marian Opania oraz Karol Strasburger. "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4" wejdzie do kin 7 stycznia.

Poprzednią część serii, tj. "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" zobaczyło w kinie niemal 2,4 miliona widzów. "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4" wyreżyserowała Anna Wieczur. A czego możemy się spodziewać tym razem? Miłość Agnieszki i Marcina rozkwita, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Solska marzy już tylko o ślubie jedynego wnusia… Jednak na drodze do szczęścia młodego Zawady staje jego dawna kochanka, Bożenka. Wolańska postanawia radykalnie odmienić swoje życie i znika w tajemniczych okolicznościach. Spokój Piotrusia i Marlenki burzy niespodziewana wizyta mamusi zza oceanu… A pewne bardzo kompromitujące zdjęcia uruchamiają lawinę zdarzeń. Szykuje się prawdziwy koniec świata.

Zobacz wideo "Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4". Kultowa komedia powraca [ZWIASTUN]

Zobacz plakat "Kogla Mogla 4" i poznaj nowych bohaterów

W obsadzie czwartej części "Kogla Mogla" ponownie znaleźli się: Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Skrzynecka, Maciej Zakościelny, Anna Mucha, Katarzyna Łaniewska, Paweł Nowisz, Małgorzata Rożniatowska, Wiktor Zborowski, Joanna Jarmołowicz i Wojciech Solarz. Dołączyli do nich m.in.: Dorota Stalińska, Karol Strasburger oraz Marian Opania.  Aktor przyznaje i od razu podkreśla:

Gram podstarzałego erotomana, hochsztaplera szukającego bogatej kobiety. To jest bardzo zgrabnie napisany scenariusz, od razu mi się spodobał.

Grażyna Błęcka-Kolska wraca do roli legendarnej Kasi Zawady po raz czwarty: – Pierwsze części "Kogla Mogla" powstały około 30 lat temu. I wszyscy się zmieniliśmy. Ja nie jestem tą 20-letnią Kasią, tylko już trochę starszą. Cieszę się, że ta olbrzymia widownia, która tak wielką miłością obdarzyła poprzednie części i oczekiwała od twórców, żeby powstały kontynuacje ich losów, doczekała się czwartej części. Dla mnie jako aktorki to fantastyczna okazja do zagrania starszej bohaterki. Kasia ma syna, mama jej się zestarzała, świat się zmienił – ciekawie jest się w tym odnaleźć i podzielić z widzami.

W "Końcu świata" wiele dzieje się także w życiu młodych – są oświadczyny, ale i problemy. Związek Marcina (Nikodem Rozbicki) i Agnieszki (Aleksandra Hamkało) zostaje wystawiony na ciężką próbę za sprawą zranionej kochanki, Bożenki (Anna Mucha).

Aleksandra Hamkało o swojej bohaterce mówi: 

Losy Agnieszki w "Koglu Moglu 4" są inne niż to, co przeżywała w trójce. Ma przed sobą zupełnie nowe wyzwania i mam wrażenie, że ona też się trochę zmieniła. Chociaż nie aż tak bardzo, bo dalej jest taką śmieszną postacią – trochę gapą i panikarą. Ma niesamowitą umiejętność tworzenia chaosu wokół siebie.

Zdjęcia robił Jan Cybis, a kostiumy Anna Męczyńska. Te swoją charakteryzacją uzupełniła Janina Dybowska - Person. Muzykę napisali Atanas Valkov i Krzysztof A. Janczak. Scenariusz do filmu, który powstał przy finansowym wsparciu PISF, napisała w całości Ilona Łepkowska, która razem z Tadeuszem Lampką pełniła także rolę producentki. Za produkcję całości odpowiada firma MTL Maxfilm, a za dystrybucję Next Film.

Więcej o: